Чи може росія ввести війська у Білорусь та на що здатний Лукашенко? - експерти та політики США провели свій аналіз ситуації
- Подробности
- Опубликовано 17.08.2020 09:38
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 2397
«Можливість російської військової інтервенції, якщо Лукашенко відійде з посади або не зможе відновити порядок, є дуже реальною», - пише у Твіттері сенатор-республіканець, член Комітету з міжнародних справ Сенату США Марко Рубіо. В іншому повідомленні, сенатор попереджає, що у Білорусі може бути проведений український сценарій військового вторгнення росії, пише «Голос Америки».
«Якщо Лукашенко втратить можливість відновити порядок, або якщо буде змушений відійти від влади, шанси на український сценарій військового вторгнення путіним є високі», - пише член Комітету з міжнародних справ Сенату США Марко Рубіо.
Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель у п'ятницю заявив, що Євросоюз готовий запровадити санкції щодо тих, хто «відповідальний за насильство і фальсифікації» результатів виборів.
«Білорусь: ЄС не приймає результатів виборів. Починається робота із запровадження санкцій щодо тих, хто відповідальний за насильство і фальсифікації», - написав у Твіттері дипломат ЄС.
Напередодні Держсекретар США Майк Помпео закликав до припинення насильства у Білорусі та звільнення заарештованих протестувальників.
«Наші погляди однакові щодо того, що трапилось, - заявив Помпео під час прес-конференції у Відні з міністром закордонних справ Австрії. - Гадаю, світ колективно відреагує на це у спосіб, який (я сподіваюсь) приведе до кращих наслідків для народу Білорусі».
Американські експерти пишуть про те, що відносини путіна та Лукашенка останнім часом не були дуже тісними, це мотивувало США та ЄС шукати контактів для діалогу з Білоруссю.
«Після 2014 року Лукашенко став більш націоналістичним, самостійним, і відносини з росією з того часу стали більш напружені. Він і путін не дуже добре уживались разом», - аналізує Кеннет Яловіц, колишній посол США у Білорусі (з 1994 до 1997 року).
Оглядачі звертають увагу, що Держсекретар Помпео під час візиту до Білорусі у лютому цього року мав на меті, серед іншого, заохотити Лукашенка відвернутись від росії. Відтак США погодились відновити дипломатичну місію у Мінську та сприяти постачанню американської нафти до Білорусі.
«Лукашенко виконував корисну функцію, але як диктатор він нам не буде подобатись», - каже Тейн Густафсон, професор Джорджтаунського університету.
«Але загалом, негласна політика ЄС та Сполучених Штатів була такою - закривати очі та не піднімати ці питання доти, поки в Білорусі спокійно», - додає американський професор.
Утім мовчати країнам Заходу стає все важче, коли міжнародні правозахисні організації б'ють на сполох останнім часом через застосування у Білорусі репресивних методів щодо протестувальників.
За даними «Міжнародної амністії», у Білорусі є «зростаючі докази проведення кампанії масових тортур щодо мирних протестувальників».
«Світ шокований від фотографій і повідомлень про брутальне насильство поліції щодо мирних протестувальників в час, коли білоруська влада застосовує суворі заходи проти своїх громадян», - йдеться у повідомленні «Міжнародної Амністії».
При цьому, наразі сценарій усунення Лукашенка від влади є малоймовірним, - вважає колишній посол США у Білорусі Яловіц, - тому що президент має повний контроль над силами безпеки в країні.
«Поки що сили безпеки, як виглядає, виконують його команди. Коли авторитарних лідерів усувають від влади, зазвичай це тому, що вони втрачають контроль за силами безпеки», - аналізує ситуацію Яловіц.
Тепер країни Заходу турбуються, чи Лукашенко скористається нинішнім моментом, аби розвернути свою політику в бік росії, аналізують оглядачі і зауважують, що путін серед перших привітав білоруського президента із перемогою на нещодавніх виборах.
Фото Reuters
Также из этой категории...

Лауреат Нобелівської премії миру висловила...
03 июля 2012 г.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прийняв...
24 мая 2014 г.

Россия в аду
18 марта 2016 г.
Набирающие популярность...

О Порошенко и порошенковщине
01 марта 2021 г.

У Білому домі прокоментували відсутність...
02 марта 2021 г.

Кримінальний суд у Парижі визнав...
02 марта 2021 г.
Последние новости
02.03.2021 14:05
Право на історичну справедливість01.03.2021 21:33
Что выберет Зеленский?01.03.2021 21:14
О Порошенко и порошенковщинеУчора у Києві пройшла акція на підтримку активіста та блогера Сергія Стерненка, яка називалася «Справедливість Стерненку - справедливість усім!»
Комментарии