​Посолка США в НАТО заявила, що Альянс готується відповідати на загрози росії у Балтії, але не бачить індикаторів неминучої війни


НАТО вживає активних заходів, щоб покращити своє становище на території країн Балтії, «щоб бути готовими до всіх можливих непередбачених обставин». Але наразі не бачить таких індикаторів і попереджень такого рівня, як ті, що надходили, наприклад, щодо небезпеки російської війни напередодні лютого 2022 року. Так відповіла на запитання про загрозу війни росії з НАТО постійна представниця США в НАТО Джуліанна Сміт, повідомляє Голос Америки.

Сміт спілкувалася з журналістами перед зустріччю міністрів закордонних справ НАТО, що відбудеться цього тижня і включатиме у тому числі сесію Ради НАТО-Україна.

За її словами, серед заходів, яких вживають країни Балтії – збільшення спільних тренувань і військових навчань, збільшення присутності американських військ у Східній Європі. А загалом безпеці для понад мільярда мешканців країн НАТО, за її словами, сприяє і саме розширення альянсу.

Сміт підтвердила, що російську загрозу НАТО вважає головною прямою загрозою, якій слід протистояти. «Ми багато разів бачили в історії: якщо диктатора чи авторитарного лідера не зупинити, вони продовжують йти далі», – каже Сміт. Тому, за її словами, так важливо витіснити росію із українських земель та припинити неспровоковану агресію.

«Якщо вони досягнуть успіху, звісно, занепокоєння полягає в тому, що росія буде продовжувати (атакувати й інші країни)», – каже Сміт.

Але водночас вона запевнила: «Хочу сказати нашим друзям у країнах Балтії: ми не бачимо безпосередньої загрози території НАТО ні в балтійському регіоні, ні, відверто кажучи, в будь-якому іншому регіоні».

«За останні два роки ми зробили багато кроків, щоб посилити стримування та захист, особливо на східному фланзі. Ми дуже серйозно ставимося до проблем безпеки наших друзів у країнах Балтії і вживаємо активних заходів, щоб покращити нашу позицію там», – додала вона.

За словами Сміт, існують нові регіональні плани, які дозволяють «точно знати, що ми маємо зробити, щоб захистити кожен дюйм території НАТО».

«Я не хочу, щоб у наших друзів у країнах Балтії склалося враження, що якимось чином війна приходить на територію НАТО миттєво. Ми сприймаємо це серйозно, але не вважаємо це безпосередньою загрозою», – наголосила Сміт.

Вона також заявила: «Ми нікому не сигналізуємо, що війна неминуча».

«Зараз ми бачимо, що росія повністю залучена до своєї неспровокованої агресивної війни всередині України, але у нас немає індикаторів і попереджень про те, що російська війна на території НАТО неминуча, і я справді хочу це чітко уточнити», – повторила посадовиця.

Сміт нагадала, що США не підтримують ідею відправки військ для війни в Україну, але прагнуть і надалі підтримувати Україну і її захисті від російської агресії.

Щодо перспектив американської допомоги Україні Джуліанна Сміт заявила:

«Вважаємо, що Україні зараз терміново потрібна ця допомога. Наші друзі в Україні стикаються з дефіцитом, і тому важливо, щоб допомога США продовжувала надходити. Ми заохочували членів Конгресу як у Палаті представників, так і в Сенаті... Дуже сподіваємося, що побачимо голосування якомога швидше, щоб ми могли надати цю важливу допомогу нашим друзям в Україні на поле бою».

Джуліанна Сміт на другому плані. Фото АРКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты атаковали нашу страну в основном «шахедами» - 17 беспилотников типа «Шахед-136/131» целились по нашей инфраструктуре

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.