​Білий дім, як і раніше, не заохочує використання американської зброї всередині росії, але Київ має сам вирішувати, як вести цю війну

Політика Білого дому стосовно використання американської зброї за межами України не змінилась – США не заохочують та не уможливлюють використання американського озброєння, наданого Києву, для ударів по території росії. На цьому наголосив під час брифінгу 17-го травня Джон Кірбі, радник з комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому, повідомляє Голос Америки.

«Ми не заохочуємо і не уможливлюємо атаки з використанням зброї, переданої США, всередині російської території. Це політика, яка залишилась незмінною», – заявив Джон Кірбі.

Раніше в Пентагоні заявили, що вважають, що зброю, яку США надають Україні, слід використовувати в межах української території. Про це на брифінгу заявила заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх у відповіді журналісту української служби Голосу Америки.

На запитання про те, чи не планують Сполучені Штати змінити свій підхід після нападу росії на Харківщину, Сінгх відповіла, що позиція Міноборони США залишається незмінною: «Ми вважаємо, що обладнання та засоби, які ми надаємо Україні, і які інші держави надають Україні, слід використовувати для повернення української суверенної території».

Під час брифінгу у Білому домі Кірбі також наголосив, що США продовжують уважно спостерігати за атакою росії на північному сході України та безупинно працюють над постачанням зброї та обладнання для українських військових. Кірбі також підкреслив, що $2 млрд допомоги Україні, про які США нещодавно оголосили, будуть використані, щоб допомогти Україні придбати зброю та обладнання, інвестувати в оборонно-промислову базу України, а також придбати військову техніку в інших країнах.

Перебуваючи у Києві на початку тижня державний секретар Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання про те, чи США далі наполягають на тому, щоб американська зброя не використовувалася проти цілей на території російської федерації, сказав, що США «не заохочували і не уможливлювали удари за межами України. Але, зрештою, Україна має сама ухвалювати рішення щодо того, як вести цю війну за захист своєї свободи, свого суверенітету і територіальної цілісності».

Джон Кірбі. Фото АРКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За прошедшие сутки на линии фронта произошли 100 боевых столкновений. Враг нанес 62 авиационных удара - применил по нашим позициям 95 КАБов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.