​Байден та Макрон знайшли можливість як передати Україні кошти з доходів із знерухомлених державних російських активів

Президенти США та Франції підтримали ініціативу, яка дозволить Україні отримати наперед кошти за рахунок доходів, що накопичуються на знерухомлені російські державні активи. Про це йдеться в «дороговказі», виданому президентами за результатами зустрічей в Парижі, повідомляє Голос Америки.

«Президенти зобов'язуються підтримати зусилля Європейського Союзу та G7 надати наперед на користь Україні кошти з доходів із знерухомлених державних російських активів відповідно до міжнародного права та наших відповідних правових систем та процесу прийняття рішень», - йдеться в документі, виданому президентом Франції Еммануелем Макроном та президентом США Джо Байденом за результатами зустрічей в Парижі 8 червня.

Пропозицію США видати Україні кредит обсягом до 50 мільярдів доларів із використанням цих активів минулого місяця обговорила з колегами по G7 міністерка фінансів США Дженет Єллен.

Тепер союзники по «Групі семи» узгоджують створення фонду солідарності для України обсягом $50 мільярдів. Відповідне оголошення може бути зроблене вже наступного тижня на саміті найбільших демократій світу.

«Протягом G7, ми сподіваємося, що всі члени G7 погодяться на фонд солідарності для України на 50 мільярдів», - сказав Макрон під час спільної пресконференції з Байденом в Парижі 8 червня.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо висловив сподівання, що лідери Групи семи вже 13-го червня схвалять варіант застосування заморожених російських активів, щоб «дозволити Україні отримати необхідні кошти для самозахисту».

Адеємо підтвердив: «Я вважаю, зараз ми маємо варіанти, що заслуговують на довіру, і наші лідері можуть ухвалити рішення. Але рішення – за ними. Я переконаний, що вони нададуть нам дороговказ, бо я знаю, що найважливіше – це надати Україні ресурси, необхідні для захисту, і зрештою, ми будемо підтримувати Україну до кінця російської агресії в Україні».

Раніше країни ЄС, де заморожено більшість російських державних активів, погодились спрямувати на користь Україні доходи, що накопичуються на ці активи.

Фото AFPКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За прошедшие сутки на линии фронта произошли 100 боевых столкновений. Враг нанес 62 авиационных удара - применил по нашим позициям 95 КАБов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.