​Держсекретар США Марко Рубіо збирається перевірити, чи росія насправді має намір завершити війну

Наразі незрозуміло, чи росія серйозно прагне завершити війну в Україні. Це стане більш очевидно, виходячи з «її ставлення» у подальших обговореннях, заявив державний секретар Марко Рубіо в інтерв’ю журналістці Кесрін Геррідж, оприлюдненому в мережі Х ввечері 20 лютого, повідомляє Голос Америки.


За словами Рубіо, президент США Дональд Трамп «хоче, щоб ця війна з Україною закінчилася. І він хоче знати: чи серйозно росіяни (налаштовані) щодо припинення війни чи ні?»

«Єдиний спосіб — перевірити їх, по суті залучити їх і сказати: гаразд, ви серйозно налаштовані припинити війну? І якщо так, то які ваші вимоги? Чи відрізняються ваші публічні вимоги від ваших приватних вимог?» — зазначив Рубіо.

«Якщо вимоги, які вони висувають щодо припинення війни, максималістські та нереалістичні, то я думаю, що ми маємо відповідь. З іншого боку, якщо є якась можливість досягти миру, ми повинні це зробити», - пояснив Рубіо.

Наразі США не мають впевненості у серйозності намірів москви у досягненні миру.

«Я не можу відповісти, чи вони серйозно (налаштовані) щодо миру чи ні. Це буде зрозуміло зі ставлення, яке вони матимуть, рухаючись вперед», - зазначив держсекретар.

Окремо Рубіо наголосив, що він «не є прихильником більшості з того, що зробив володимир путін», але додав, що «зрештою, ми повинні бути в змозі говорити з нацією, яка має, у деяких випадках, найбільший у світі запас тактичної ядерної зброї та другий за величиною, якщо не найбільший, запас стратегічної ядерної зброї у світі». Він наголосив на важливості підтримувати зв'язки з росією, подібно до того, як США спілкувались з СРСР.

Водночас посадовець підтвердив, що під час переговорів між США та росією в Ер-Ріяді не було обговорено жодних питань щодо території, яку росія контролює в Україні. Адже це, за його словами, не було метою зустрічі.

«Єдине, про що ми домовилися, це те, що ми будемо говорити про мир», - заявив Рубіо.

«Те, що вони пропонують, чим вони готові поступитися, що вони готові розглянути, визначить, чи вони серйозно ставляться до миру, чи ні. Ми просто ще не на цьому етапі», - додав він.

Рубіо також пов’язав можливу зустріч президента Трампа з російським президентом путіним із прогресом у мирних переговорах, сказавши: «я гадаю, коли саме відбудеться ця зустріч, багато в чому залежатиме від того, чи зможемо ми досягти прогресу в припиненні війни в Україні».

Українські та європейські посадовці були суттєво стривожені, коли Трамп провів двосторонню телефонну розмову з путіним минулого тижня, й пізніше з огляду на зустріч у Саудівській Аравії, до якої не було запрошено представників України чи Європи.

У своїх ремарках держсекретар спробував розвіяти таку пересторогу щодо недостатнього залучення адміністрацією Трампа України чи Європи до американсько-російських перемовин щодо миру.

Так держсекретар запевнив, що Сполучені Штати консультувалися як з Україною, так і з європейськими союзниками щодо перемовин з росією. Він нагадав, що Трамп говорив із президентом України Володимиром Зеленським одразу після дзвінка путіна. Також США у різні способи пояснювали свої наміри як українським, так і європейським партнерам.

«Ми говорили з українцями протягом цього процесу і дуже чітко пояснювали їм, які були наші наміри, - зазначив Рубіо. – Казати, що ми не консультувалися з ними – це неточно, це неправда».

Він також запевнив, що неможливо досягнути миру в Україні без залучення українців чи європейців, адже припинення вогню має відбутися на умовах, «прийнятних для обох сторін».

«І я також вважаю, що нерозумно говорити, знаєте, українці будуть вирізані або європейці будуть вирізані (з переговорного процесу). Ви не можете... знайти зупинку війни, якщо не будуть представлені обидві сторони та їхні погляди», – сказав Рубіо, додавши, що європейські країни також мають бути залучені до консультацій «у певний момент», який, однак, ще не настав.

Він, зокрема, наголосив, що ЄС має санкції проти росії. «Навіть якщо ми знімемо всі санкції - а це не обговорювалось - європейці матимуть зняти санкції, щоб щось було можливим. Отже з ними всіма треба консультуватись в певний час, але ми не на тому етапі ще».

Водночас держсекретар підтвердив суттєве невдоволення американського президента відмовою Зеленського підписати початкову угоду зі США про українські корисні копалини, а також ремарками Зеленського щодо Трампа.

Утім, на думку Рубіо, невдоволення Трампа є виправданим.

«Ми дбаємо про (Україну), тому що це має наслідки для наших союзників і, зрештою, для світу. Тут має бути певний рівень вдячності за це, і коли ви цього не бачите і бачите (Зеленського), який там звинувачує президента в тому, що він живе у світі дезінформації, це дуже, дуже контрпродуктивно», - сказав Рубіо.

Держсекретар також пояснив логіку, якою послуговуються США, пропонуючи угоду про корисні копалини Україні.

«Ми пояснили їм: дивіться, ми хочемо бути з вами у спільному бізнесі не тому, що ми намагаємося вкрасти щось у вашої країни, а тому, що ми вважаємо, що це насправді гарантія безпеки, тому що ми є вашим партнером у важливій економічній справі», — заявив Рубіо.

«Ми повернемо частину грошей, які надали платники податків – близько 200 мільярдів доларів – і тепер ми маємо особисту зацікавленість у безпеці України», - додав він.

Марко Рубіо. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 1 квітня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.