​Два «піддослідних кролика» приїхали до Вашингтона на переговори із самим «художником угод»

Поки більша частина світу намагається з'ясувати, як уникнути експансивних «взаємних тарифів» Дональда Трампа, два великих гравці цього тижня прибули до Вашингтона, щоб спробувати свої сили в переговорах із самим «художником угод», повідомляє інформаційно-політичний бюлетень Gzero Media.


По-перше, Японія. Протягом десятиліть четверта за величиною економіка світу мала значне позитивне торговельне сальдо зі США, а також користувалася американським військовим захистом. Трамп незадоволений такою ситуацією протягом 40 років, а японські обмеження на імпорт американських автомобілів та сільськогосподарських товарів є для нього особливо важливими. Його 25% глобальний тариф на імпорт автомобілів та сталі сильно вдарить по Японії, так само як і загальний 24% «відповідний» збір проти Токіо, який має набути чинності в липні.

Але Японія також є найбільшим іноземним інвестором в економіку США і ключовим східноазійським союзником на тлі поглиблення конфронтації Трампа з Китаєм. Міністр економічного відродження Японії Рьосей Аказава прагне знизити тарифи до нуля. Оглядачі вже назвали його випадок «піддослідним кроликом», який показує, як країни з давніми зв'язками зі США можуть укладати угоди з президентом, який виступає за «Америку понад усе».

Пізно ввечері в середу Трамп привітав «великий прогрес» у переговорах, на яких він був присутній особисто, але ні він, ні Акадзава не надали подальших деталей. Обидві сторони зустрінуться знову пізніше цього місяця.

По-друге, Італія. Прем'єр-міністр Джорджія Мелоні, яка відвідає Білий дім у четвер, є прагматичною правою, яку президент США назвав «фантастичною жінкою». Вона поділяє жорсткі погляди Трампа на імміграцію та соціальні питання і навіть захистила нещодавню різку критику віце-президента США Джей Ді Венса щодо підходу ЄС до свободи слова.

Але Мелоні також очолює дуже залежну від експорту економіку, яка має позитивне сальдо торговельного балансу зі США у розмірі 40 млрд доларів. Тому «взаємні тарифи» Трампа на рівні 20% на ЄС можуть стати катастрофою для Італії.

ЄС насторожено спостерігає. Чи зможе Мелоні обміняти свою прихильність до Трампа на угоду, яка дозволить уникнути ширшої трансатлантичної торговельної війни? Або ж її сольний візит дозволить президенту США послабити загальну єдність блоку?

Рьосі Аказава Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 18 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.