Два «піддослідних кролика» приїхали до Вашингтона на переговори із самим «художником угод»
- Подробиці
- Опубліковано 17.04.2025 20:11
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 1917
Поки більша частина світу намагається з'ясувати, як уникнути експансивних «взаємних тарифів» Дональда Трампа, два великих гравці цього тижня прибули до Вашингтона, щоб спробувати свої сили в переговорах із самим «художником угод», повідомляє інформаційно-політичний бюлетень Gzero Media.
По-перше, Японія. Протягом десятиліть четверта за величиною економіка світу мала значне позитивне торговельне сальдо зі США, а також користувалася американським військовим захистом. Трамп незадоволений такою ситуацією протягом 40 років, а японські обмеження на імпорт американських автомобілів та сільськогосподарських товарів є для нього особливо важливими. Його 25% глобальний тариф на імпорт автомобілів та сталі сильно вдарить по Японії, так само як і загальний 24% «відповідний» збір проти Токіо, який має набути чинності в липні.
Але Японія також є найбільшим іноземним інвестором в економіку США і ключовим східноазійським союзником на тлі поглиблення конфронтації Трампа з Китаєм. Міністр економічного відродження Японії Рьосей Аказава прагне знизити тарифи до нуля. Оглядачі вже назвали його випадок «піддослідним кроликом», який показує, як країни з давніми зв'язками зі США можуть укладати угоди з президентом, який виступає за «Америку понад усе».
Пізно ввечері в середу Трамп привітав «великий прогрес» у переговорах, на яких він був присутній особисто, але ні він, ні Акадзава не надали подальших деталей. Обидві сторони зустрінуться знову пізніше цього місяця.
По-друге, Італія. Прем'єр-міністр Джорджія Мелоні, яка відвідає Білий дім у четвер, є прагматичною правою, яку президент США назвав «фантастичною жінкою». Вона поділяє жорсткі погляди Трампа на імміграцію та соціальні питання і навіть захистила нещодавню різку критику віце-президента США Джей Ді Венса щодо підходу ЄС до свободи слова.
Але Мелоні також очолює дуже залежну від експорту економіку, яка має позитивне сальдо торговельного балансу зі США у розмірі 40 млрд доларів. Тому «взаємні тарифи» Трампа на рівні 20% на ЄС можуть стати катастрофою для Італії.
ЄС насторожено спостерігає. Чи зможе Мелоні обміняти свою прихильність до Трампа на угоду, яка дозволить уникнути ширшої трансатлантичної торговельної війни? Або ж її сольний візит дозволить президенту США послабити загальну єдність блоку?
Рьосі Аказава Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Большой брат слушает тебя, а...
8 февр. 2014 г.

До Трампа позиваються прокурори двох...
12 июн. 2017 г.

Америка відгукнулась на позбавлення Саакашвілі...
26 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Трамп проти судів - останній...
18 апр. 2025 г.
Останні новини
18.04.2025 09:59
Збито 3 крилатих ракети та 23 ворожих БпЛА18.04.2025 09:52
1530 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 18 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі