Американсько-українська угода щодо корисних копалин укладена, та чи допоможе вона закінчити війну?
- Подробиці
- Опубліковано 01.05.2025 19:05
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 3068
Через два місяці після сумнозвісної сварки в Білому домі, США та Україна оголосили в середу, що нарешті уклали довгоочікувану угоду щодо корисних копалин.
Що передбачає ця угода? Вона передбачає створення спільного американсько-українського інвестиційного фонду для інвестування в розробку українських рідкоземельних корисних копалин, які використовуються в акумуляторах електромобілів та інших споживчих і військових технологіях, а також у видобуток нафти і газу, пише Gzero Media.
Майбутня військова підтримка України з боку США буде зарахована як частина інвестицій Вашингтона у фонд. Доходи від видобутку природних ресурсів будуть розподілятися 50/50 між двома країнами. Жоден з надходжень від фонду не буде використаний для відшкодування США за допомогу в розмірі близько 120 мільярдів доларів, яку вони надали Україні до цього часу.
Чи допоможе угода закінчити війну? Президент України Володимир Зеленський стверджує, що ця угода дасть Вашингтону частку в мирному майбутньому України, що зменшить ймовірність того, що Трамп припинить всю підтримку США для захисту України від російських загарбників. Трамп пишається своєю здатністю укладати великі угоди і буде захищати угоду після її підписання. Учора під час прес-заходу в Білому домі президент зазначив, що присутність США в Україні «утримає багато поганих акторів поза межами країни». Очевидно, що це те, на що сподівається Київ. Текст угоди визнає «вільну, суверенну і безпечну Україну».
Але ця угода, якою б вигідною вона не була для США і корисною для України, яка відчайдушно намагається утримати Трампа, не змінює реальності, яка полягає в тому, що бачення майбутнього України Києвом і москвою є фундаментально несумісними. З огляду на це, все, що змусить Вашингтон продовжувати інвестувати в оборону України, буде сприйнято в Києві як хороші новини.
Останній крок. Парламент України ще має ратифікувати рамкову угоду, перш ніж вона стане законом.
Фото AP
Також з цієї категорії...

Польща, слідом за Великобританією, також...
19 мар. 2018 г.

Нові американські санкції тиснуть на...
23 авг. 2018 г.

У США назвали тих, хто...
16 янв. 2020 г.
Останні новини
02.07.2025 11:10
Знешкоджено 79 ворожих БпЛА02.07.2025 11:01
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі01.07.2025 09:43
Знешкоджено 47 ворожих БпЛА01.07.2025 09:34
970 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 29 червня обговорили наступні теми:
Коментарі