​Польські ЗМІ пишуть про німецько-російські відносини напередодні виборів до Бундестаґу

«Меркель – це надія путіна», - заявляє публіцист газети «Rzeczpospolita» Пйотр Єндрощик. Передвиборча кампанія до Бундестаґу вкотре проявила велику симпатію західних сусідів Польщі до росії. Достатньо лише зазирнути до програм шести політичних сил, чиї представники увійдуть до німецького парламенту в результаті недільних виборів.


Керований Анґелою Меркель Християнсько-демократичний союз переконаний у необхідності діалогу з росією, а коли Мінські домовленості щодо Донбасу буде виконано, можна буде взятися за скасування санкцій. Це, зрештою, канцлерка повторює віддавна. У програмі, однак, є згадка про російську агресію в Криму. Баварський Християнсько-соціальний союз робить наголос на російсько-німецьких економічних зв’язках і, власне, з метою їх поглиблення москву відвідує баварський прем’єр Горст Зеегофер разом з делегацією німецьких промисловців.

Подібні погляди поділяє Соціал-демократична партія Німеччини, представник якої Зіґмар Ґабріель є віце-канцлером у теперішньому уряді та очолює німецьке МЗС.

Як випливає з минулорічного дослідження Фонду Кербера, 81% німців виступає за розвиток відносин з росією. Важливішими для них є лише взаємини із Францією – 89%. А за іншим опитуванням, 58% німців були б проти втручання Бундесверу у випадку нападу росії на інші країни. У зв’язку з цим канцлерка Меркель змушена протидіяти серйозному суспільному тискові. «Побоювання, що росія може намагатися втрутитися у передвиборчу кампанію в Німеччині, не підтверджуються. Таким чином, президент путін переконаний, що Меркель правитиме й надалі», - коментує такі тенденції державне радіо Deutschlandfunk.

Зовсім іншої думки щодо цього є Міхал Потоцький з часопису «Dziennik Gazeta Prawna». Якщо в Європі є політик, з чиєю силою рахується російський президент, то це Анґела Меркель, - читаємо в статті «Dorogaja Angieła, lieber Wladimir».

Анґела Меркель, вихована у НДР, і владімір путін, що свої перші кроки зробив у резидентурі російської розвідки у цій країні, попри те, що обоє розмовляють по-німецьки і по-російські, не в змозі знайти спільної мови. Розрахунок кремля, що канцлерка з минулим, пов’язаним Союзом вільної німецької молоді – НДР-івським відповідником Комсомолу – буде ще більш доброзичлива до росії, аніж її попередник Ґергард Шредер, були марними. путіна роздратував вже перший візит Меркель до росії, особливо її зустріч з захисниками прав людини. Аби її принизити, на прощання він подарував їй м’яку іграшку. Пізніше, однак, він був змушений почати поважати її.

«У російських питаннях Меркель дистанціювалася від політики своїх попередників. Попередні канцлери вважали СРСР і росію за європейську супердержаву і прагнули досягти стратегічної рівноваги з москвою навіть під час холодної війни. Меркель хотіла співпрацювати з москвою, спираючись на спільні ліберальні цінності. Але Німеччина відмовилася від модернізаційного партнерства з росією, коли кремль остаточно відкинув ліберальні ідеали Заходу», - Потоцький наводить слова німецького політолога Алєксандра Рара, що він написав у журналі «россия в глобальной политике».

Джерело: «Польське радіо»

Фото ЕРАКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.