У Шевченківському райсуді м. Києва відбувся суд над «руйнаторами Леніна»

 
Репортаж із зали суду Олени Білозерської, який журналістка оперативно вела через твітер:
 
Прокурор зачитав обвинувальний висновок. Коханівського звинувачують і судять одночасно по обох "провинах": руйнації Леніна і сутичці з Вороніним під Міносвіти.

Троє підсудних - Коханівський, Тарасенко і Задорожний - визнають, що руйнували Леніна, але не визнають, що діяли з хуліганських мотивів: мотиви були ідейними і патріотичними. Решта двоє хлопців - Срібний і Франт - кажуть, що були лише свідками.

Зараз триває 10-хвилинна перерва, після якої Коханівський даватиме суду покази по суті.

 
Адвокат Сидір Кізін каже, що до оголошення вироку ще буде кілька засідань. Перерви між засіданнями - орієнтовно місяць, бо суди зараз завантажені.

Під судом триває пікет на підтримку "руйнаторів". Це ВО "Свобода", КУН та УНП. Скандують гасла "Свободу Коханівському!" та інші. В залі суду їх прекрасно чути :)

Суддя оголосила перерву у засіданні до 14:00 14 липня - у зв"язку із закінченням робочого дня.
На сьогоднішньому засіданні встигли лише зачитати обвинувальний висновок і вислухати покази Коханівського по суті.

 
Відеодоказ: журналістів не допускали до приміщення суду на відкрите судове засідання по справі "руйнаторів Леніна"
 
 
Під час всього засідання я вела твіттер-трансляцію з залу суду, а пікетувальники внизу її читали з мобілок і були в курсі справи. Думаю, доречно буде, якщо зараз я повністю перепощу її під кат у ЖЖ - хай збережеться для історії.
 
ТВІТТЕР-ТРАНСЛЯЦІЯ ІЗ ЗАЛИ СУДУ:

1 Я зараз в Шевченківському суді над Миколою Коханівським та іншими руйнаторами Леніна. Суддя Павленко оголошує підсудним їхні права

2 У підсудних нема відводів до судді і прокурора. Суд прийняв клопотання адвоката Кізіна фіксувати засідання технічними засобами.

3 Потерпілий Воронін не з"явився. Справа розглядатиметься без нього.

4 Прокурор оголошує обвинувальний висновок.

5 Кажуть, на початку менти не пускали журналістів. При цьому мент рос.мовою казав: "Я вам на украинском языке говорю..."

6 Суддя сказала, що якщо журналісти будуть знімати, вона перенесе засідання. Тому журналісти познімали під час перерви і зараз сховали камери.

7 Під судом триває пікет на підтримку руйнаторів. Свобода, КУН, УНП. З залу дуже добре чути гасла, так що продовжуйте, хлопці! :)

8 В обвинувальний висновок включені обидві "провини" Коханівського: Ленін і бійка з Вороніним.

9 Я зараз в суді над Коханівським.

10 Прокурор зачитує покази свідків: водіїв і працівниць закусочної. Довго розказують про своє обурення руйнуванням :)

11 Прокурор згадує мій блог, з якого взяли фото і відео :)

12 Прокурор перейшов до опису сутички під Міносвіти між Коханівським і Вороніним.

13 Прокурор зачитує версію Вороніна.

14 Брехня брехнею: за словами Вороніна, після того, як Коханівський його вдарив, на Вороніна накинулись ще кілька невідомих чоловіків і побили.

15 Прокурор зачитує покази свідка Сергія Рульова - його багато хто знає :) Це той дядько, який, зокрема, замальовував таблички "вулиця Мазепи".

16 На вулиці пікетувальники скандують: "Геть Леніна з Києва!". Чути прекрасно, молодці! А зараз кричать: "Свободу Коханівському!".

17 Більшість показів свідків кажуть правду, що сутичка була лише між двома, а решта людей лише намагалися розвести, нікого не били.

18 Прокурор назвав епізод з Вороніним обтяжуючим фактом і злочином, зробленим повторно. По всім 5 підсудним пом"якшуваних обставин не вбачає.

19 Під час перерви адвокат Кізін сказав, що сьогодні вироку ще не буде. Буде ще кілька засідань. Сьогодні - 1-е повноцінне засідання.

20 Прокурор каже,що Коханівський побив Вороніна,щоб вивищитися за його рахунок,і підтримує версію,що він бив у складі групи невстановлених осіб

21 Прокурор читає звинувачення по Тарасенку (досі було лише по Коханівському). На вулиці здорово скандують - чутно кожне слово.

22 Читають звинувачення по Франту. В зал зайшов Руслан Андрійко.

23 Коханівського спитала суддя про відношення до звинувачення. Визнає руйнацію Леніна, не визнає хуліганські мотиви.

24 Тарасенко - так само. Задорожний - так само, каже,діяв з ідейних мотивів. Срібний каже, що був лише свідком. Франт теж не визнав себе винним

25 Прокурор пропонує дослідження доказів у певному обсязі. Адвокат згоден, пропонує допитати свідків-міліціянтів і додаткових свідків.

26 Суд запропонував Коханівському дати суду показання по суті. Кізін просить невелику перерву. Суддя оголосила 10-хвилинну перерву.

27 Суд над "руйнаторами Леніна" (фото): Засідання ще триває, а я поки що викладаю фото. Коли закінчиться (орієнтовно ...
http://bit.ly/bpAxyl

28 Коханівський дає суду покази:діяв з ідейних мотивів.Перераховує членів родини,постражд.від комунізму-майже вся родина,почин.з розстріл.діда.

29 Коханівський: у мене свій рахунок до цієї особи (Леніна). Також виконував 3 укази Президента. Діяв разом з двома друзями. Спротиву не чинив.

30 Виклала у ЖЖ ФОТО і трохи тексту про сьогоднішнє засідання суду:
http://bilozerska.livejournal.com/271611.html

31 Коханівський перейшов до епізоду з Вороніним. Каже, прийшов на акцію, організовану патріотичними силами. Побачив Вороніна.

32 Вороніна знав раніше, той неодноразово ображав Коханівського у пресі. В руках тримав плакат "Укр.наци, руки прочь от Табачника!".

33 Коханівський, щоб не було провокації, забрав у нього плакат, той почав його душити, якісь люди його з Коханівського стягли.Той кинувся знову

34 ...тоді Коханівський його декілька разів вдарив, і міліціонери відвели Вороніна від К. К. вважає це спланованою провокацією.

35 Міліціянт спитав Коханівського тоді: "Чому піддаєтеся на провокації?" і більше претензій менти до нього не мали.

36 На вулиці кричать: "Свободу патріотам!" і "Свободу Миколі Коханівському!"

37 Прокурор питає в Коханівського, це була політична акція чи все-таки помста з особистих мотивів. К: акція, і я записав відеозвернення.

38 Але і особисте ставлення до Леніна, каже К., я теж висловив. Прокурор: чому ви не вчинили це раніше, адже біда з родичами трапилась не вчора

39 Коханівський:не вчинив раніше,бо заробляв на техн. засоби.Плюс хотів, приурочивши до дня нар.Шухевича,віддячити йому за боротьбу за Україну

40 Прокурор запитав, які це техн.засоби.Коханівський: драбина і молоток коштують біля 4 тис.грн.

41 Прокурор: чому в нічний час? К: символізм - кати забирали людей вночі. Плюс вночі більше шансів довести акцію до кінця.

42 Коханівський: "Я кілька разів намагався зробити це легально, подавши заявку і підігнавши люльку, але Леніна очеплювала міліція"

43 - Навіщо Вам були друзі? - Тримати драбину. - З яких спонукань вони вам допомагали? - З ідейних, вони патріоти.

44 - А як на місці опинилися Франт і Срібний? - Не знаю, був вгорі на драбині. Познайомився з ними після затримання, хоча міг бачити раніше.

45 - Хто тримав драбину? - Тарасенко і Задорожний.

46 Коханівського спитала суддя, чи були інші 4 підсудних присутні під час бійки з Вороніним. - Ні. - Чи зверталися після бійки до лікарів? -Ні.

47 - Я, каже, чоловік, через те, що щось трохи боліло в спині, до лікарів не пішов. Суддя питає, чи є запитання в Кізіна.

48 Кізін питає, що було відомо Коханівському про законність встановлення пам"ятника. К: знав лише, що він не занесений до реєстру ЮНЕСКО.

49 Коханівський: - Я знав, що цей пам"ятник підлягає демонтажу.

50 Кізін: чи вживали ви нецензурну лексику?Коханівський:Ні, я сказав лише "Слава Україні!" і мілціянту, який сказав: "Злазь","Почекайте, зараз"

51 У зал зайшов і сидить голова КМО УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя).

52 Кізін уточнює у Коханівського подробиці сутички з Вороніним і попередні стосунки між ними.

53 Коханівський каже, що до його затримання працівники міліції ні в якій формі до нього не зверталися.

54 Коханівський про звинувачення у"неповазі до суспільства":"Я український націоналіст.Моє життя належить моєму народу,як я можу його не поважати?"

55 Прокурор: "Чи ототожнюєте ви поняття "українське суспільство" і і "український народ", адже в Україні живуть не тільки українці.

56 Коханівський: "Укр.народ - це ті, що служать своїй державі, люблять її культуру, знають її історію. Якщо серед них є інші нації - тим краще"

57 "А з ворогами України я борюся, намагаюся у законний спосіб"

58 Суддя оголосила перерву до 14:00 14 липня - у зв"язку із закінченням робочого часу.

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Підрозділи ОС були напоготові адекватно реагувати на ймовірні підступні дії противника. Бойових втрат та поранень серед наших бійців не було

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.