КРУ виявило порушення в роботі Київського іподрому на 7,2 млн гривень

gn=left>Контрольно-ревізійне управління в м. Києві провело ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Київський іподром» за період з 1 квітня 2007 по 1 березня 2009 року, за результатами якої встановлено низку порушень законодавства з фінансових питань та ведення обліку на загальну суму 7,2 млн грн., у тому числі ті, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів – майже на 1,47 млн гривень.

Протягом ревізійного періоду Іподром не сплатив 136 тис. грн. до бюджету, як частину доходу від здачі в оренду приміщень.

А в період з 01.04.2007 по 01.11.2008 не проводилась індексація заробітної плати, внаслідок чого працівники Іподрому недоотримали 20 тис. грн. та, як наслідок, до державних цільових фондів не перераховано 7,4 тис. гривень.

Також ревізори зафіксували, що за утримання коней, які знаходились на випробуванні, Іподром не нарахував коневласникам 1,3 млн грн., що стало причиною невідображення в бухгалтерському обліку підприємства дебіторської заборгованості на вказану суму.

Водночас, внаслідок неефективних управлінських рішень колишнього директора КП «Київський іподром» (Терехов Ю.В., звільнений 2 лютого 2009 року) Підприємство надало послуги з випробування коней за ціною, нижчою від собівартості, чим завдало собі збитків на загальну суму 4,69 млн гривень.

У 2008 та січні-лютому 2009 року Іподром нарахував 74,4 тис. грн. амортизації на основні засоби, які фактично не використовувались за призначенням. Це призвело до завищення витрат та збитків Іподрому.

Крім того, на балансі Підприємства рахувалась кредиторська заборгованість, терміном позовної давності якої минув, на суму 330 тис. грн., що спричинило заниження доходів Іподрому на вказану суму.

До того ж, Підприємство закупило корми на 595 тис. грн. у підприємств, організацій та фізичних осіб без застосування процедур закупівель.

Під час ревізії виявлено заниження вартості активів (непроіндексовано гуртожиток та неоприбутковано програму «1С: бухгалтерія») на загальну суму 55 тис. гривень.

Також встановлено викривлення даних фінансової звітності в частині заниження доходів на суму 132,8 тис. грн., тобто завищено збитки КП «Київський іподром».

Зафіксовано, що з лютого 2009 року на Іподромі проводяться скачки та організовано тоталізатор. Проте, відповідно до даних бухгалтерського обліку та банківських виписок, дохід від вказаних заходів Підприємство не отримувало. Як пояснив в.о. директора Іподрому (Кадиров Є.Р.) та головний бухгалтер (Лук’яненко Ю.М.), тоталізатор організовувала букмекерська контора, назва якої їм не відома, договори з букмекерськими конторами відсутні, розрахунки не здійснювались.

Поряд з цим, встановлено випадок отримання Іподромом благодійної допомоги без оформлення документів на суму 997,7 тис. грн. з призначенням платежу – інкасована виручка. Документи, на підставі яких здійснено зарахування вказаних коштів, до ревізії не надано. Згідно з поясненням в.о. директора Іподрому кошти були отримані від громадянина як безповоротна фінансова допомога.

Слід зазначити, що станом на 01.03.2009 року залишок грошових коштів на рахунках Іподрому становив майже 1,68 млн грн. Проте, Іподром мав заборгованість із заробітної платі за листопад-лютий 2009 року на загальну суму 494,6 тис. гривень. В.о. директора пояснив, що безповоротна фінансова допомога отримана не на погашення заборгованості із заробітної плати, а на розвиток Іподрому та конярського спорту в Україні.

Також у процесі контрольного заходу встановлено, що 3 лютого 2009 року між Іподромом (в особі директора Терехова Ю.В.) та ЗАТ „Київстар Дж.Ес.Ем” (Оператор) укладено договір на відправку останнім повідомлень користувачам мобільного зв’язку Оператора наступного змісту: «Postavnaudachu! 7.02.2009 v 12.00 priamoyefirTRKKIEVsipodroma. Stavkaponomeru 435.Priz 100000 y.e.otmeraKievaLeonidaChernovetskogo! Vsepo-chesnomy».

Оператор зобов’язався провести розсилку 10 млн повідомлень на номери користувачів, а Іподром оплатити фактично доставлені повідомлення за ціною 0,08 грн. за одне повідомлення (з урахуванням ПДВ та без урахування збору до Пенсійного фонду). Зустрічною звіркою встановлено, що на погашення заборгованості в сумі 800 тис. грн. зараховано кошти від 16 фізичних осіб, які сплатили по 50 тис. грн. кожна (до речі, договори з ними не укладались та благодійна допомога не оформлялась).

Крім того, організатором вказаної азартної гри «Міські перегони» було приватне підприємство «Стел-2003», якому надійшли кошти від користувачів мобільного зв’язку (як ставка по короткому номеру 435) на загальну суму 373,8 тис. грн., які було використано на покриття витрат із організації та проведення азартної гри «Міські перегони». Переможцям гри було сплачено 540 тис. грн., проте підтверджуючих документів ревізорам не надали.

У ході проведення ревізії усунено порушень на загальну суму 1,79 млн гривень. За порушення у веденні бухгалтерського обліку трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.164-2 КУпАП. Матеріали контрольного заходу передано до Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України в м. Києві, а також поінформовано Прокуратуру м. Києва.

Прес-служба КРУ в м. Києві

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Кількість порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ склала 42 випадки, минулого тижня зафіксовано 58

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.