Відеосудилище над Тимошенко без її згоди порушує ст.6 Європейської конвенції з прав людини

telichenko timoshenko

 
Адвокат Валентина Теличенко, яка захищатиме інтереси Юлії Тимошенко у Європейському суді з прав людини, заявляє, що проведення судового розгляду справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" у режимі відеоконфренції без відповідної згоди екс-прем'єр-міністра України буде вагомою підставою для нового звернення до міжнародного суду щодо захисту права на справедливий суд.


"Якщо щодо Тимошенко у справі ЄЕСУ буде проводитись суд в режимі відеоконференцї, то це буде вагомим доказом, що до неї було порушено право на справедливий суд", - сказала Валентина Теличенко сьогодні на прес-конференції в УНІАН. 

Адвокат підкреслила, що відповідно до нового Кримінально-процесуального кодексу, дистанційне судове провадження не можна проводити, якщо проти цього заперечує обвинувачений. 

За її словами, в інших державах судові засідання в режимі відеоконференцій проводяться при розгляді нетяжких злочинів для економії часу та матеріальних ресурсів. Як підкреслила Валентина Теличенко, режим таких відеоконференцій може бути ефективним, якщо є 100% вагомі гарантії того, що на обвинуваченого, підозрюваного, експерта тощо, не чинитиметься тиск. 

При цьому адвокат підкреслила, що хвороба одного з учасників процесу не є підставою для проведення судового засідання в режимі відеоконференції. 

Як відомо, 31 липня Київський районний суд Харкова переніс на 14 серпня розгляд сфабрикованої проти Юлії Тимошенко справи щодо діяльності у 1997-1998 роках корпорації "Єдині енергетичні системи України". Таким чином суд задовольнив клопотання сторони державного обвинувачення, яке наполягало на письмовому з'ясуванні позиції Юлії Тимошенко щодо її участі у судовому розгляді у режимі відеоконференції. 

Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, проведення відеоконференцій у судовому засіданні передбачається лише для окремих слідчих та процесуальних дій. Нагадаємо, що на нинішній стадії судового розгляду справи у Київському районному суді Харкова ані слідчі, ані процесуальні дії не передбачені. 

Таким чином, суд у разі ухвалення рішення про проведення засідання у режимі відеоконференції порушить ст.6 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує обвинуваченому право на справедливий суд та на захист. 

Юлія Тимошенко 2 серпня повторно заявила про свою відмову від участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції. Відповідну заяву було направлено начальнику Качанівської виправної колонії Івану Первушкіну та у Київський райсуд Харкова, повідомляє tymoshenko.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 7 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.