ЦВК мала б взяти на себе функції ОВК для встановлення результатів голосування

pilip7

 
Закон про вибори народних депутатів не містить та не передбачає серед повноважень Центральної виборчої комісії такого способу дії, як прийняття рішення про неможливість встановити достовірні результати виборів, наголошує президент Інституту правової політики Микола Оніщук. При цьому він нагадує, що Конституція України визначає, що органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законом.


Натомість цей же закон наділяє ЦВК правом взяти на себе функції окружної виборчої комісії, у випадку неспроможності останньої забезпечити виконання вимог виборчого закону.

Таким чином, ЦВК при наявності очевидних і достатніх підстав своєчасно не перебрала на себе повноваження проблемних окружкомів, що привело до низки ускладнень при встановленні результатів виборів на низці округів, зокрема № 94 (із центром в Обухові), № 132 (Первомайськ), №  194 (Черкаси), №  197 (Канів) та № 223 (Київ).

На думку екс-міністра юстиції, єдино правильним способом дії ЦВК в даній ситуації було б встановлення нею результатів виборів на підставі протоколів з виборчих дільниць з мокрими печатками, підписаних належною кількістю членів відповідних виборчих дільниць.

Вказане надало б можливість зацікавленим суб’єктам виборчого процесу оскаржити відповідні рішення ЦВК у судовому порядку.

Чинне законодавство визначає також порядок такого оскарження рішень та надає можливість використання судами з цією метою всіх визначених законом засобів доказування, серед яких – перерахунок голосів, свідчення учасників подій, проведення експертиз тощо.

Поза межами реагування залишились і питання відповідальності осіб, винних у створенні перешкод для встановлення результатів волевиявлення громадян. Саме відсутність рішення ЦВК щодо встановлення результатів виборів ускладнює та не дає можливості завершити виборчий процес у проблемних округах, а винних осіб – притягнути до відповідальності.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Білоруський правозахисний центр «Весна» оприлюднює імена затриманих – станом на зараз їхня кількість сягає 413, але дані оновлюються

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.