Ділки, скориставшись нестабільною ситуацією в країні, продовжують нищити Карпатські річки

richki3

 
Протягом останніх місяців активізувалось будівництво Голошинської малої ГЕС на річці Білий Черемош. Техніка працює і в будні, і у вихідні, знищуючи природні береги та русло. Дозволи на будівництво видавались колишньою владою без врахування думки громадськості, і тому ділки, боячись справедливого та законного їх аналізу та перегляду, вирішили провести будівельні роботу у максимально стислі терміни, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).


Проти будівництва цієї ГЕС (і взагалі всіх малих ГЕС по басейну ріки Черемош) виступають органи місцевого самоврядування, екологічні та туристичні громадські організації, національні природні парки, місцеві громади.

Малі ГЕС на річці Білий Черемош та її притоках призведуть до повного вимирання карпатської форелі,затоплення порогів вище ГЕС та обміління русла нижче, чим  знищать туристичний потенціал долини річки Білий Черемош і лишають місцеве населення можливості заробляти на екологічному, спортивному та зеленому туризмі та поліпшити завдяки цьому соціально-економічне становище депресивного регіону.

Також це ставить під питання якість води і екологічну безпеку всіх населених пунктів,які використовують воду річки Черемош для водопостачання, зокрема міста Чернівці.

Малі ГЕС жодним чином не вирішують питання соціально-економічного становища місцевих громад чи питання енергонезалежності, бо створюють лише декілька робочих місць, а вся їх рентабельність побудована на корупційно високому розмірі «зеленого тарифу», який їм компенсовується за рахунок державного бюджету.

Дозволи на будівництво видавались при колишній корумпованій владі, і тому, громадськість звертається до Міністерства екології і природних ресурсів та Івано-Франківської ОДА з вимогами:

1) тимчасово призупинити будівництво малих гідроелектростанцій на річках Верховинського району Івано-Франківської області

2) утворити комісію, в яку включити представників всіх зацікавлених

3) питання подальшого спорудження малих гідроелектростанцій в районі вирішити за результатами роботи комісії.

У випадку ігнорування вимог, захисники карпатських річок обіцяють повернутись до широкомасштабних акцій протесту в Києві та на місці будівництва ГЕС – у Карпатах.

richki2

richki1



Коментарі

  +0 #1 Украинец 2 апр. 2014 г., 20:23:12
Малі ГЕС були в карпатському регіоні до повоенних радянських часів. І як не дивно - форель та інша риба також була. А ось зараз ГЕС немає, але риби чомусь також. Тай щараз за кордоном, напр. в Австрії ГЕС є, але екології це чомусь не загрожує.

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.