В Україні можна безкоштовно скласти скаргу до ЄСПЛ проти Росії

skargi espl

 
Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини безкоштовно допомагають надіслати скарги до ЄСПЛ. Це стало можливо завдяки міжнародній допомозі.


Від потерпілого потрібно лише якомога більше доказів: «Це, наприклад, статті в Інтернеті про обстріл міст, фотографії, відеозаписи обстрілів міста, медична документація», - пояснює адвокат Юлія Науменко.

Перед тим, як писати до суду у Страсбурзі, треба написати в Росію, яка відповідає шаблонно усім постраждалим. «Російська Федерація не є учасницею якихось збройних конфліктів на території України. Це означає, що потерпілий вичерпав методи захисту на національному рівні в Російській Федерації», - зачитує листа Слідчого комітету Росії і пояснює Юлія Науменко.

Компенсації за збитки та життя людей отримати реально. За словами дипломата Богдана Яременка, справа ЮКОСа демонструє, що забирати можна такі величезні суми, як 50 млрд. доларів, заарештовуючи державне майно за кордоном.

З 1 липня по всій країні відкриють 100 консультаційних центрів, де юристи від держави безкоштовно допомагатимуть зі складанням позовів до ЄСПЛ.

У Європейському суді вже є кількадесят позовів проти Росії від громадян України.

Юристи кажуть, що скарги проти Росії рухаються в Євросуді з космічною для тамтешньої бюрократії швидкістю. Відчувається, що вони в пріоритеті.

Як відомо, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, з початку бойових дій, із середини квітня 2014 року до 15 травня 2015 року загинуло 6 362 людини, 15 775 осіб поранені. Президент України Петро Порошенко каже, що у військовому конфлікті в Україні беруть участь понад 9 000 військових Російської Федерації.

Згідно з даними доповіді вбитого у Москві опозиціонера Бориса Нємцова «Путін. Війна», на сході України в серпні минулого і на початку цього року загинули щонайменше 220 російських солдатів.

Росія заперечує, що її військові беруть участь в конфлікті на території України. Однак 16 травня під час бою біля міста Щастя були захоплені двоє бойовиків, які назвалися діючими військовими головного розвідувального управління Генерального штабу Російської Федерації. У серпні 2014 року біля україно-російського кордону ЗСУ захопили десять російських десантників, які, за їхніми словами, заблукали.

Володимир Дємєнт'єв, facebook.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.