НПП «Дворічанський»: фінінспекції закони не писані?

npp dvorichanskiy

 
Вважаю, що цей факт гідний його описання. Тим паче - на фоні масових перевірок фінінспекцією установ ПЗФ (http://pechenegy.org.ua/ru/taxonomy/term/137). На мою думку, не тільки в нас ці перевірки проходять саме таким чином - тобто із грубими порушеннями процесуального законодавства. Тож, занотую і наш досвід.


Про сьогоднішню ситуацію навколо НПП «Дворічанський» - коли в угоду елітному мисливськгосподарству, з подачі Департаменту екології Харківської обладміністрації, на національний парк почався фіскальний та судовий тиск - відомо великому колу людей (http://pechenegy.org.ua/ru/taxonomy/term/32). В ній нам залишається сподіватися тільки на підтримку громадськості - адже без гласності правди ми не доб'ємося…

Отже, за клопотанням прокурора Дворічанського району та за відповідним рішенням Дворічанського суду було призначено проведення фінансової перевірки НПП «Дворічанський» (http://pechenegy.org.ua/ru/node/1226). Мета цієї ревізії – перевірка фінансово-господарської діяльності нашої установи протягом всього періоду існування. Проте відмічу, що в минулому році у нас вже була фінансова перевірка, а у 2013 році Парк перевіряла Рахункова Палата України - серйозних порушень не було.

Тож, Ухвалою суду перевірку було призначено на період з 17 червня строком на 15 робочих днів. При цьому, службовці Куп’янської міжрайонної фінансової інспекції приїхали тільки 1 липня... Кінцевий строк перевірки - 8 липня - тобто на все про все тиждень. Ясна річ, що за такий короткий термін сумлінно перевірити діяльність установи за 3,5 роки просто неможливо. І зрозуміло, що поспіх - не краща допомога.

Майже з першого дня перевірки робочий день у співробітників НПП «Дворічанський» перетворився у щось неймовірне - і так було до самого її закінчення. А тут ще квартальні звіти по всіх інстанціях необхідно робити. Відмічу, що з самого початку відносно співробітників Парку інспектори вели себе малоповажно. Апофеозом всього стали усні вказівки та завдання, які фінінспектори почали давати співробітникам. Ясна річ, що такі дії визвали просто шквал обурення.

Отримавши перше завдання – вимогу підготувати інформацію щодо державних закупівель, я не дуже квапився з його виконанням, адже фінінспектори - не мої керівники, і тому їх вказівки я виконувати не зобов’язаний. Термін «прохання» закінчився, і мені одразу поступили претензії та зауваження. На них я відмітив, що у мене є власний робочий процес, і відповідна кількість завдань, і що робити за них їхню роботу я не збираюсь. А якщо їм потрібна інформація - будь-ласка, запитуйте офіційним листом, і я її надам. Знаєте, яким був їх аргумент щодо обов’язковості виконання мною їх завдань? «Ми ж перевірка» - кажуть вони. «Ну і що?», - ви б бачили їхні очі, які точно не звикли до таких відповідей.

Тож відповідний лист від їхньої установи (його електронна копія) надійшла буквально протягом двох годин. Слід відмітити, що надісланий інформаційний запит мав чіткі рамки виконання - надійшов 6 липня приблизно о 14.00, а кінцевий строк виконання - 10.00 7 липня. Тобто - по суті 5 годин на виконання. Ну ладно, кримінальне провадження, фінперевірка - інформацію надали. Далі - дужче.

8 липня, в останній день перевірки, до інспекторів приєдналась ще й заступниця начальника Куп’янської МДФІ. Але зазначу, що відповідних документів у неї спочатку не було - лише якась незрозуміла факсограма (https://www.dropbox.com/s/5evkcvfk1ha69bb/11720412_1647131432188632_1480292692_o.jpg?dl=0).

Але вона запевнила, що наступного дня привезуть оригінал. Одразу зазначу - до сьогодні його так і немає. В цій ситуації мене одразу насторожили слова «наступного дня».

9 липня троє інспекторів приїхали до адміністративної будівлі НПП «Дворічанський» - з їх слів, «для підготовки ревізійного акту». З «їх слів» я пишу, бо на моє прохання аргументувати законність їхньої присутності, мені нічого не пред’явили: жодних направлень, відрядження тощо. Проте дві години працівники МДФІ намагались мені доказати, що згідно Постанови КМУ №550 від 20 квітня 2006 р. (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/550-2006-%D0%BF) «вони мають 5 днів на підготовку акту, причому, із використанням документів установи, і що їх знаходження тут є логічним». При цьому, в журналі перевірок по Парку мдфісти реєструватись відмовилися. В цей час я неодноразово мав розмову із заступником їх начальника, яка по телефону намагалася мені пояснити законність приїзду. Тоді я звернувся до неї, щоб вони підготували відповідного листа, в якому б зазначалося, хто, куди, і навіщо направлений. Листа мені прислали (https://dl.dropboxusercontent.com/s/45zpywcehfmuhj6/2.jpg?dl=0), але зміст його ніяким чином не відповідав на жодне з моїх питань.

Далі я разом із співробітниками Парку, в присутності фінінспекторів склав відповідний акт (https://dl.dropboxusercontent.com/s/t3f9e8aq65g87x9/ActDvorKRU.doc?dl=0) про їх приїзд і наміри. В ньому вони також відмовилися ставити свої підписи, аргументуючи це тим, що «не мають права будь-де розписуватись, окрім ревізійного акту». Зазначу, з самого початку я сказав інспекторам, що з радістю допущу їх до перевірки, надам необхідні документи, зроблю копії тощо, але спочатку все треба оформити документально. Більш того, я також запропонував їм написати Довідку, в якій були б зазначені підстави їх приїзду, склад інспекторів і мета – звісно, мені відмовили.

Наразі все вирішилося самим несподіваним чином. Фінінспектори вийшли на двір палити, і більше до будівлі Парку не повертались. Просто зникли. Постає питання, чи законно вони взагалі приїжджали?

Закінченням цієї історії став лист від Куп’янської МДФІ (https://dl.dropboxusercontent.com/s/5h4iijdvhiu33v7/ProAdmProtocolKRU.PDF?dl=0) про їхні наміри скласти адмінпротокол на мене, голову тендерного комітету, та заступника голови, А.І. Кобилєва - без вказівки допущених нами порушень у сфері здійснення державних закупівель. З цим ми вже розбираємось, а от відповідну Заяву до Дворічанської прокуратури 9 липня я написав: про перевищення службових повноважень працівниками Куп’янської МДФІ, в яких я особисто бачу корупційні дії.

І що в Україні за півтора роки змінилося?

Про продовження фінансової тяганини читайте у наступних постах.

Андрій Тупіков, заступник директора - головний природознавець НПП «Дворічанський»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Якби автор «Майстра і Маргарити» дожив до наших днів, персонажі його «Собачого серця», напевно, провели б такий діалог з професором

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.