​Незаконною екстрадиційною перевіркою щодо Саакашвілі займаються некомпетентні посадовці Мін’юсту - адвокат

Продовження Мін’юстом екстрадиційної перевірки щодо Михайла Саакашвілі попри його відсутність в Україні є незаконним, свідчить про політизованість перевірки і некомпетентність посадовців Міністерства. На цьому наголосив адвокат Руслан Чорнолуцький, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ».


Чорнолуцький наголосив, що Міністерство юстиції України продовжує здійснювати ектрадиційну перевірку за фактичної відсутності суб’єкта такої перевірки - Михайла Саакашвілі в Україні.

«Завтра буде вже 2 місяці, як Михайла Саакашвілі видворили з України і він перебуває за її межами. Оскільки вітчизняним законодавством визначено, що особа, стосовної якої провадиться екстрадиційна перевірка, є фактично учасником кримінального провадження, то установи, що здійснюють екстрадиційну перевірку, зобов’язані діяти виключно в межах законодавства і проводити таку перевірку за участі цієї особи», - наголосив адвокат.

Крім того, Чорнолуцький відзначив, що Міністерство юстиції України у відповіді від 30 березня обгрунтовує продовження перевірки наявністю судових спорів, де Михайлом Саакашвілі оскаржується відмова ДМС України в наданні йому статусу особи, що потребує додаткового захисту.

«Це свідчить про некомпетентність посадових осіб Міністерства. Оскільки 28 березня постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду було залишено без задоволення касаційну скаргу Михайла Саакашвілі, а рішення судів попередніх інстанцій, якими було відмовлено в задоволені позовних вимог, залишено без змін», - пояснив адвокат.

Руслан Чорнолуцький відзначив, що така незаконна екстрадиційна перевірка здійснюється зумисне через політичні мотиви.

«Не зважаючи навіть на те, що запит грузинської сторони не відповідав вимогам законодавства, а захист Саакашвілі намагався в судовому порядку оскаржити його прийняття до розгляду, однак судами за вказівкою Банкової було відмовлено у відкритті провадженні, Міністерство юстиції України продовжує проводити таку перевірку за фактичної відсутності Михайла – тобто за межами законодавства. Натомість, замість того, щоб припинити екстрадиційну перевірку, Міністерство юстиції України займається формальними відписками, тим самим показуючи політизованість власне екстрадиційної перевірки та безграмотності посадових осіб, що займаються цією брудною справою», - відзначив адвокат.

Фото info.rns.org.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 7 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.