Керівнику київського ПП «Укрвторресурс» бути боржником вигідно

Будівельники «К.І. Фінанс» вимагають повернути борг.
Фото «Конфлікти та закони»

 Переглянути відео »  

В Україні бути боржником дуже вигідно. Особливо, коли це організація, що отримала кошти на виконання робіт або на закупівлю обладнання, а потому ані грошей не повернула, ані послуг не надала. І, щоб стягнути гроші з такої структури, треба пройти багато інстанцій, а боржнику того й треба.

Коли не виплачують заробітну плату, людину, яка працює, не цікавить, з яких причин це відбувається. Вона виконала свою роботу і хоче отримати зароблені кошти. Проте і роботодавець інколи не може розрахуватись з робітниками лише тому, що інша структура не бажає повертати їй грошей.
 
Подібна ситуація склалась і між Будівельною компанією ТОВ «К.І. Фінанс» та приватним підприємством «Укрвторресурс», яке очолює та є його власником Тихонович Семен Іванович. І щоб вплинути на боржника, будівельники ТОВ «К.І. Фінанс» зранку 24 листопада 2009 року зібрались на пікетування офісу «Укрвторресурс», який, між іншим, розташований у квартирі жилого багатоповерхового будинку по вул. Прирічна, 19 Г.
 
Внаслідок неповернення боргу ПП «Укрвторресурс», робітникам будівельної компанії «К.І. Фінанс» затримують виплату заробітної плати. Але Тихонович Семен Іванович, посилаючись на «кризу», робить все можливе, аби борг не повертати.
 
Керівник ПП «Укрвторресурс» С. Тихонович не погоджується з вимогами мітингувальників. 
Фото «Конфлікти та закони»
 Переглянути відео »  
 
І, як зазначила юрист-консульт компанії «К.І. Фінанс», подібна поведінка ПП «Укрвторресурс» призвела до того, що ТОВ «К.І. Фінанс» не має можливості виплачувати, а ні заробітну плату, а ні розраховуватись по вже власних зобов’язаннях. Проте приватне підприємство «Укрвторресурси», подібні доводи ігнорує.
 
Як розповіли представники мітингувальників, ПП «Укрвторресурс» на чолі з Тихоновичем Семеном Івановичем ще в грудні 2008 року отримало 5 249218,04 грн. в якості попередньої оплати за арматуру. До 03 червня 2009 року ПП «Укрвторресурс» мало поставити арматуру або повернути кошти, але арматура на загальну суму 1 187 810,75 грн. поставлена не була та кошти за неї до сьогоднішнього дня не повернуто. Тож, втомившись чекати, допоки компанія «Укрвторресурси» поверне борг, будівельники змушені були вийти на акцію протесту.
 

Роман Титикало, адвокат, що представляє інтереси «К.І. Фінанс».
Фото «Конфлікти та закони»

 
Звісно, що закон передбачає процедуру повернення боргу. І, як зазначив Роман Титикало - адвокат, що представляє інтереси компанії ТОВ «К.І. Фінанс», їхня структура вже звернулась і до правоохоронних органів, і до суду, і до прокуратури. «Проте, аби прокуратура відкрила кримінальну справу, потрібно довести склад злочину. Ми вважаємо, що у нашому випадку до керівника ПП «Укрвторресурс» можна застосувати статтю «шахрайство», коли людина, зловживаючи довірою, заволоділа чужими коштами. Але пан  Тихонович юридично доволі грамотна особа, оскільки раніше працював у Міністерстві внутрішніх справ. Тож він знає, як, використовуючи прогалини в законодавстві, ухилитися від сплати боргу. А тяганина у судах може затягнутись майже на рік. А нашій компанії виплачувати заробітну плату потрібно нині, та й розплачуватись по власних зобов’язаннях також.  Але він гроші повертати не збирається. Хоча ми, зробивши запит до реєстру виконавчих проваджень з’ясували, що «Укрвторресурси» винні гроші не лише нашій структурі. А отже, можна зробити висновок, що керівник «Укрвторресурси» свідомо ходить в боржниках і йому це вигідно « – наголосив Роман Титикало.
 

Старший юрист-консульт копманії «К.І. Фінанс» підводить підсумки мітингу.
Фото «Конфлікти та закони» 

 Переглянути відео »
 
А от пан Тихонович, який ще з самого початку спілкувався з мітингувальниками, коли журналіст попросив його прокоментувати виниклу ситуацію та інформацію про те, що він винен гроші й іншим структурам, спочатку почав вимагати у журналістів підтвердження цього факту, проте в розмові ані заперечив, ані підтвердив заборгованості своєї компанії перед іншими структурами. З його слів виходило, що неповернення боргу не є критичним для «К.І. Фінанс», а тому саме пікетування він назвав клоунадою і порадив будівельникам вимагати гроші не у нього, а стягувати з власного роботодавця через прокуратуру.
 
А тому напрошується цікавий висновок: для пана Тихоновича пікет – це шоу, яке він всерйоз не сприймає, оскільки переконаний, що навіть якщо він кому і завинив мільйон, то (якщо компанія досі не закрилась і не збанкротувала) нічого страшного у цьому немає.
 
Проте, даючи коментар, керівник «Укрвторресурси» зазначив, що якщо відбуватимуться суди і судом буде визнано, що він повинен повернути гроші, то очолювана ним структура буде зобов’язана їх повернути.
 
Тож, зважаючи на усі висловлювання пана Тихоновича, які лунали під час пікету, можна констатувати: бути боржником в Україні вигідно. І логіка боржника є простою: якщо хтось завинив комусь певні кошти (не має значення - чи підприємству, чи людині), а той, кому їх завинили, не закрився і продовжує працювати, (а людина не пішла по світу з сумою), а ще й прикупила собі авто чи квартиру, то з якого дива цей кредитор вимагає коштів для оплати своїх зобов’язань, якщо може використовувати інші фінансові ресурси? А тому повертати борги необов’язково.
 
Оксана КОТОМКІНА

Наступна стаття »Комментарии

  +0 #1 Квитаслава 4 мар. 2015 г., 11:23:44
исходя из выше мною прочитанного, сразу понятно что статья заказная также как и митинг, а юристы очень не грамотные, раз решили свой долг по зарплате повесить на другую компанию...не уже ле миллион гривень может решить судьбу компании - просто признайте, что вы не умеете работать, а не гоните на компании с рабочими, которым вы не можете заплатить, ибо своё рабочее время тратите не на заработок, а на митинги.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Идет восьмидесятый день войны, а в рашистском запоребрике уже начали говорить о капитуляции и истерят по поводу бегства российских оккупантов

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.