​До 11 років позбавлення волі засуджено російського військового за обвинуваченням в обстрілі Тростянецької міської лікарні


14 лютого 2024 року вироком Тростянецького районного суду Сумської області засуджено військовослужбовця збройних сил рф до 11 років позбавлення волі за порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб (частина 2 статті 28, частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України).

Судовий розгляд здійснювався в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого.

Судом установлено, що 24 лютого 2022 року російський військовий прибув на територію міста Тростянець Охтирського району Сумської області на закріпленому за ним танку та у денний час 23 березня 2022 року, будучи командиром указаного танку, за попередньою змовою з іншими членами екіпажу, віддав наказ невстановленому досудовим розслідуванням оператору-навіднику цього ж танку на здійснення обстрілу будівлі стаціонарного корпусу Тростянецької міської лікарні, у якій на той момент перебували пацієнти та персонал лікарні. Унаслідок двох пострілів снаряду із танкової гармати було пошкоджено парапетну частину стаціонарного корпусу та стіну на другому поверсі в місці віконного отвору стаціонарного корпусу медичної установи, чим спричинено лікарні матеріальну шкоду.

Під час судового розгляду було досліджено матеріали кримінального провадження та допитано 7 свідків. Свідки повідомили в суді, що 23 березня 2022 року у денний час побачили з вікон медичної установи, що до лікарні наближається танк, який під’їхав на відстань 300 метрів, повернув дуло гармати на будівлю і вони почули спочатку один гучний звук пострілу, і невдовзі відразу другий. Крім того, один із свідків, що мешкає у будинку поруч із лікарнею, зазначив, що того дня, вийшовши із підвалу будинку, спостерігав як танк рухався у бік лікарні, його гармата направлена була до медичної установи, потім він почув постріл, після чого пішов знову у підвал, звідки чув інші постріли. Ще один свідок, яка також проживає у будинку поруч із лікарнею, зазначила, що бачила близько 6-10 російських військових, які приїхали на двох танках та поселились у будинку, де вона мешкає. З 22 березня 2022 щодня по 26 березня 2022 року їй було чутно обстріли з підвалу, де вона перебувала з іншими мешканцями будинку. Під час досудового розслідування їй були пред’явлені для впізнання фотознімки, серед яких вона впізнала указаного військового з танку.

Винуватість обвинуваченого у порушенні законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, визнано судом доведеною на підставі сукупності досліджених судом доказів.

Цивільний позов Тростянецької міської лікарні судом було задоволено повністю. Стягнуто з держави-агресора на користь медичної установи 153 876 грн майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.

З текстом судового рішення можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень, здійснивши пошук за номером справи 588/1363/23.

Тростянецький районний суд Сумської області

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

В отличие от предыдущих ночей, эта ночь выдалась неспокойной - противник опять атаковал нашу страну беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.