​Свавілля влади у справі Романа Дудіна: ОПа залякує суддів?

Зеленський вже може вивішувати список політичних бранців, котрих нині тримають в застінках СІЗО, або переслідують. Судова реформа, що була проведена за гроші американців і призвела лише до того, що громадяни більше не можуть судитись через високі судові збори, а судді стали більш ручними, наразі демонструє повний провал та диктатуру свавілля, в якій головними піаністами є представники проросійської партії регіонів з офісу президента на Банковій. Одним з таких бранців є Роман Дудін, якого, навіть незважаючи на ухвалу суду, не можуть випустити під заставу. А точніше - не дають такої можливості...


Свавілля у справі Романа Дудіна набуває все більш відвертого характеру. Його продовжують утримувати у СІЗО, незважаючи на очевидні процесуальні порушення та політичний підтекст цієї справи. Адвокати стикаються з дивними обставинами, котрі призводять до думки, що Дудіна свідомо не доставляють до апеляційного суду, аби закінчився строк ухвали...

Нагадаємо, що Романа Дудіна звинувачують у державній зраді та низці інших злочинів, хоча українське суспільство в курсі, що насправді він став жертвою власної принципової позиції та свого бажання захистити Харків від окупації російської федерацією.

Як писали ЗМІ, ще до початку повномасштабного вторгнення, 20 лютого 2022 року, до Управління СБУ в Харківській області прибули офіцери ГУР МО, які чітко попередили про неминучий напад росії. Дудін разом із ними вжив конкретних заходів для підготовки до оборони. Він розпорядився залишити в пунктах постійної дислокації 50% особового складу Харківського гарнізону та забезпечити їх боєкомплектами. Крім того, було створено єдиний вузол зв’язку між усіма структурами Харківського гарнізону, що дозволяло отримувати оновлену інформацію кожні 15 хвилин. Це був системний підхід до організації захисту регіону, що згодом відіграв важливу роль у перших днях вторгнення.

Однак уже 22 лютого на нараді у голови Харківської ОДА Олега Синєгубова ситуація набула тривожного характеру. Губернатор вимагав від Дудіна припинити навчання та демонтувати блокпости. Дудін відмовився, аргументуючи це тим, що російське угруповання вже отримало 45 тисяч пакетів для трупів, що прямо вказувало на підготовку до масштабних бойових дій. Незважаючи на ці попередження, представники місцевої влади не вжили необхідних заходів, що свідчить про їхню бездіяльність або навіть саботаж. Двадцять третього лютого 2022 року Дудін разом із офіцерами ГУР МО провів термінову нараду, на якій були присутні командувач ОК «Схід» Олександр Мікац, місцева влада та військове командування регіону. На цій нараді офіцери розповіли про критичну ситуацію на кордоні та необхідність негайних дій. Однак Синєгубов і мер Харкова Ігор Терехов відверто саботували ініціативу укріплення міста, не давши команду на висування техніки та будівництво штучних перешкод для ворога. Дудін фактично залишився один у своїх спробах підготувати місто до оборони.

Сьогодні ж його тримають у СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями, використовуючи адміністративний тиск і порушення процесуальних норм. Строк звернення прокурора з клопотанням про продовження запобіжного заходу сплив 29 липня 2024 року, однак сам документ був складений лише 30 липня, а вручений Дудіну наступного дня, 31 липня. Це пряме порушення вимог статті 199 КПК України, що регламентує терміни подання подібних клопотань. Незважаючи на це, суд прийняв неправомірне рішення, продовживши термін тримання під вартою, що лише підтверджує політичний характер цієї справи.

На цьому тлі пішли чутки, що суддів Шевченківського суду, які розглядають цю справу, залякують з боку Офісу Президента, змушуючи ухвалювати необхідні для влади рішення. Але ці чутки на тлі скандалу з американським громадянином Юрієм Кондеревичем, котрого робили спробу залякати на молитовному сніданку, вже і не здаються чутками.

Також очевидно, що на суддів апеляційної інстанції теж чиниться тиск, аби максимально затягнути розгляд справи і не допустити можливості внесення застави. Водночас рахунки блокуються, щоб унеможливити зібрання коштів на заставу. Такі дії не мають жодного відношення до правосуддя – це банальне політичне переслідування людини, яка не дозволила здати Харків окупантам.

Влада боїться Романа Дудіна, адже він один з тих, хто знає, хто саботував оборону міста, хто з місцевих чиновників не виконав своїх обов’язків і хто мав інші плани щодо Харкова. І завжди може це розказати. Його подальше перебування за ґратами – це спроба змусити замовкнути людину, яка може розкрити неприємну правду. Подібна розправа над офіцером, який діяв в інтересах держави, не лише підриває довіру до влади та демонструє її страх перед реальними героями, вона демонструє, що диктаторський режим вже не може керуватись більш нічим, аніж залякуванням та арештами неугодних. А от українське суспільство повинно вимагати справедливого суду та звільнення Дудіна, адже ця влада боїться тільки правди і солідарності суспільства.



Конфлікти і закони

Роман Дудін. Фото зі сторінки ФБ Романа Дудіна



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 11 лютого обговорив наступні актуальні теми війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.