Правоохоронці викликали Тягнибока на понт

 
6 травня голову ВО “Свобода» Олега Тягнибока допитали у Головному управлінні МВС у м.Києві з приводу подій 27 квітня біля Верховної Ради України. Тоді, у день, коли ратифіковували угоду про подовження перебування російського флоту на нашій землі, під стінами ВР був багатолюдний мітинг протесту, і між демонстрантами і міліцією виникла невелика штовханина – звичайна справа, яка відбувається дуже і дуже часто. Але цього разу «чомусь» міліція відкрила кримінальну справу – за ст. 293 КК «Групове порушення громадського порядку». За цією справою допитують в якості свідків (деяких незаконно доставляють примусово) лідерів і активістів націоналістичних партій і організацій. Всі без винятку сприймають це як політичний тиск.
 
Вийшовши з міліції, Олег Тягнибок відповів на питання – журналіста ТРК «Україна» і автора цього матеріалу – про допит у слідчого, про акцію 27 квітня і плани «Свободи» на 9 травня.
 
ТРК «Україна»: Щось ви трохи змучені…
 
ОТ: Якщо я змучений, це якраз виглядає – вийшов із колишніх застінків НКВД (сміється).
 
Відкрита кримінальна справа за статтею 293 щодо проведення акції протесту під Верховною Радою 27-го числа. Те, що зараз відбувається – коли починають примусово і непримусово запрошувати представників ВО «Свобода» давати покази – це намагання теперішньої влади продемонструвати певні форми тиску – і на нашу організацію, і – через ЗМІ – можливо, створити певний ажіотаж для паніки і для страху, щоб громадськість більше не виходила на акції протесту.
 
Найбільшим абсурдом є те, що у постанові про примусове притягнення до допиту деяких представників «Свободи» було зафіксоване приблизно наступне: «Вони тиснули на владу, вимагаючи від влади виконати їхні безпідставні вимоги». Тобто, міліція вже визначила, що протест громадськості щодо неможливості ратифікації угод між РФ і Україною про базування іноземної військової бази на території України всупереч частині 7 ст.17 Конституції України, - це, виявляється, безпідставна вимога. У нас тепер, виявляється, органи правопорядку визначають, що можна людям говорити на вулицях, а чого не можна, що можна вимагати від влади, а чого не можна. Це є повний абсурд. Влада від «совкового» мислення не відійшла.
 
Якби вони почали іншими методами діяти – можливо, могли б завоювати симпатії української громадськості. Але так сокирою рубати направо і наліво, не відчуваючи абсолютно настроїв людей, - я не думаю, що вони добре завершать.
 
ТРК «Україна»: А про що слідчий запитував?
 
ОТ: Мені представили симпатичну дівчинку модельної зовнішності, майора міліції, яка дуже мило проводила допит зі мною і розпитувала, хто я є такий, що це за організація – ВО «Свобода», і які функції вона має, і що ви там робили 27 числа біля ВР. Я думаю, тут справа не в мені, тут намагання тиску загалом на українське суспільство – в першу чергу через представників ВО «Свобода».
 
(Зрозуміло, що у «дівчинки»-майора було завдання: тримати Тягнибока в міліції стільки-то часу і задавати йому питання – все одно які. Щоб пішли чутки: у-у, Тягнибока викликали! І вас теж викличуть! Тьху, повернення «совка» – О.Б.).
 
Я в публічній політиці є майже 20 років. І всі ці події, які відбувалися у нас в Україні – вуличні події – проходили безпосередньо в т.ч. і за моєї участі. Але такої сваволі не бачив ніколи. Те, що собі зараз дозволяла міліція, - це такі вдосконалені методи боротьби з інакомисленням.
 
Даруйте, будь ласка, вони тепер палками б’ють не зверху донизу, щоб камера могла зафіксувати, а вони вже професійно луплять знизу догори. Як професійний – колись – лікар можу вам сказати, що травми можуть бути доволі серйозні, особливо для чоловіків, в паховій ділянці, після таких ударів. Це надзвичайно професійні удари в гомілкову кістку, де знаходиться скупчення судинно-нервових пучків. Це використання сльозогінного газу, сам безпосередньо його відчував після певних атак.
 
Вони зараз нагнітають страх, адже не було жодної потреби 27 квітня запрошувати працівників спецпідрозділів. Не було намагань якогось проривання, порушення правопорядку, вся провокація йшла саме від працівників МВС. Я так розумію, що владі було потрібно спровокувати сутичку, хоча ні психологічна атмосфера людей, які були під стінами ВР, ні самі події не були направлені на це. Уявіть собі, не було прямої трансляції сесії, тобто люди не знали, що там робиться. Не працював мікрофон на імпровізованій сцені. Люди просто стояли і чекали, коли вийдуть депутати і повідомлять їм, що відбувається всередині. І для чого було витісняти людей, особливо тих, за спиною у яких був бетонний мур і залізна огорожа, об яку люди травмувалися, мені важко зрозуміти. Але те, що це є замовна справа, очевидно.
 
І ще один момент. Я щось не пам’ятаю, щоб подібні кримінальні справи у нас в Україні відкривалися протягом останніх 10 років, хоча подібних заходів і акцій було дуже багато.
 
ТРК «Україна»: Чи плануєте якісь акції на 9 травня?
 
ОТ: «Свобода» ніколи не робила жодних акцій на 9 травня. Але якщо будуть якісь акції протесту з приводу використання незаконної кривавої червоної символіки, очевидно, що буде реакція.
 
ТРК «Україна»: Підтвердіть або спростуйте інформацію, яка з’явилася в Інтернеті, що «Свобода» буде перешкоджати параду ветеранів.
 
ОТ: Я так думаю, що приблизно кілометр навколо Хрещатика буде оточений міліцією, і не тільки членам «Свободи», але і простим киянам буде важко добратися до цього місця.
 
Коли вчора у Запоріжжі комуністи встановлювали погруддя Сталіна, і суд заборонив як «Свободі» протестні акції, так і комуністам, комуністи все одно провели свою акцію, всупереч забороні суду, але їх, крім того, охороняла міліція, яка оточила це місце і не дозволяла людям переходити через парк. Я думаю, аналогічна ситуація буде і 9 травня. Тим більше, що у сьогоднішньої влади є бажання, щоб Хрещатиком марширували представники російської армії і білоруської. Мене, правда, дивує, чого вони грузинів не запросили. Головнокомандувач був грузином, правда ж? Та й Кантарія прапор над Рейхстагом вішав. Отак би й пройшлися Хрещатиком, пліч-о-пліч, побратими, колишні чи теперішні – російські і грузинські вояки! От я б на таке дійство подивився.
 
«Свобода» не вважає, що для українців 9 травня є днем перемоги. Це ж є очевидним, тому що один окупант переміг іншого окупанта. Один звір загриз іншого звіра. І сталінізм, і гітлеризм забрав десятки мільйонів невинних життів українців. Тому говорити про святкування якоїсь перемоги – це є абсурд. Україна є жертвою, тому що вона у цьому конфлікті виявилась між молотом і наковальнею. Українська повстанська армія боролася ще до початку 60-х років…
 
Для нас перемога – 24 серпня 1991 року, коли була проголошена Українська Держава. Ми можемо з повагою ставитись до вояків Червоної Армії, які йшли і боролися за якусь свою ідею, але ми не можемо сприйняти, що Хрещатиком будуть марширувати і орденами брязкати енкаведисти, які приходили сюди, і знищували наших людей, і вивозили на Сибір.
 
Розуміючи ситуацію, ми ніколи не робили протестних акцій саме на цю дату. Але декларували свою позицію. Сьогодні ж, коли є намір вивішувати червоні прапори, ми реагували. Наприклад, минулого року у Прилуках Чернігівської області, коли було рішення прилуцької міськради встановити червоні прапори, ми подали до суду, і суд заборонив міськраді це робити. Коли голова обласної адміністрації Херсонщини висловив намір те саме зробити на Херсонщині, ми заявили, що будемо опротестовувати ці рішення в суді і прокуратурі, і він змінив своє рішення. Але, враховуючи свавільну позицію теперішньої влади, ми не виключаємо, що всупереч будь-яким рішенням судів, вони будуть робити те, що їм потрібно.
 
ТРК «Україна»: Вибачте мою нав’язливість, так будуть акції 9 травня чи ні? От якщо повісять червоний прапор?
 
ОТ: Це буде залежати від законності чи незаконності дій влади.
 
ТРК «Україна»: Тобто, не виключено?
 
ОТ: А хіба ми можемо виключити, що зайдемо зараз за ріг, і нам цеглина на голову впаде? Всі ми під Богом ходимо.
 
О.Білозерська: Ви як свідок по цій справі проходите?
 
ОТ: Як свідок.
 
О.Білозерська: Якщо я правильно зрозуміла, то вас майже не питали…
 
ОТ: Ні про що питали.
 
О.Білозерська: Питали про діяльність «Свободи», а не про те, що відбулося того дня?
 
ОТ: Вони питали про діяльність «Свободи», що таке «Свобода», якісь там норми статуту, програми і взагалі, що я робив 27-го числа. Про методологію подання заявок на проведення акції, і що я бачив. Я йому сказав, що я бачив: як українська міліція у спеціальних лаштунках лупила людей, використовуючи сльозогінний газ. Як виявилося, київська міська державна адміністрація вирішила пару копійок заробити на тому, бо списали якусь частину пошкоджених зелених насаджень (сміється). Хто берізку зламав? Десь там хтось берізку зламав, хто ж її зламав, холєра ясна? (сміється).
 
Андрій Мохник (сміючись): Тепер, враховуючи останні геополітичні рухи, берізки цінні!
 
Фото і текст Олени БІЛОЗЕРСЬКОЇ
 


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сейчас западный мир сконцентрирован на дипломатии, и иногда кажется, что это последний раунд переговоров перед большой войной

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.