На Десні червонокнижні рослини стали жертвами нових котеджів

desna

 
18.06.12 активісти ДОП «Зелене майбутнє» виявили початок будівництва котеджів в заплаві Десни, неподалік самої річки між селами Погреби і Зазим’я. 


Дана ділянка має надзвичайно високу природну цінність – на декількох гектарах, розпайованих під забудову, зростає велика популяція сибірських півників – рослин, занесених до Червоної книги України.

Минулого року Національний екологічний центр України звертався до Міністерства екології, Генеральної прокуратури, ГУ МВС України, Державної екологічної інспекції України та Державного водного агентства України з листом, в якому йшлось про недопустимість будівництва тут будинків через величезну водоохоронну та природничу цінність територій на березі Десни. В додаток до листа докладався експертний висновок, в якому йшлося про недопустимість будівництва тут в зв'язку зі зростанням великої кількості півників сибірських – рослини, занесеної до Червоної книги України.

Всі звернення були, по суті, проігноровані.

«Початок будівництва тут – це лише перші дзвіночки, - пояснює командир ДОП «Зелене майбутнє» Андрій Плига. – Наразі вся заплава Десни розпайована, і шляхом зміни цільового призначення земель її продають та починають будувати маєтки. Якщо цього не припинити, то, особливо після зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, вся долина Десни на Київщині поступово перетвориться на другу Конча-Заспу».

Нагадаємо, що існує проект створення національного природного парку «Подесіння», який має охопити всю заплаву Десни і вбереже її від забудови. Проте зараз створення цього парку зайшло в глухий кут.

Активісти готують скарги до контролюючих органів, щоб припинити незаконне будівництво в заплаві річки, повідомляє прес-служба ДОП «Зелене майбутнє».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.