Обвинувачення члена-кореспондента Національної академії медичних наук України

bebeshko

 
Хочу розповісти про долю одного всесвітньо відомого вченого, а саме про Бебешко Володимира Григоровича (н. 07.02.1938 р.), член-кореспондент Академії медичних наук України, обраний 03.10.2002 року за спеціальністю «гематологія», доктор медичних наук (1983 рік), професор (1983 рік), директор Інституту клінічної радіології ДУ «Науковий центр радіаційної медицини АМН України» (з 1986 року), генеральний директор ДУ «Науковий центр радіаційної медицини АМН України» (з 2000 року по 2011 рік), завідувач відділу гематології та трансплантології Інституту клінічної радіології (з 2000 року), заслужений діяч науки и техніки України (13.12. 2006 р.), лауреат державної премії України в галузі науки и техніки (10.12. 2007 р.).


Один з провідних учених в галузі клінічної та експериментальної гематології. Ним започаткована дитяча гематологічна служба в Україні. Створив наукову школу "Радіаційна імуногематологія". Автор 553 наукових праць, у тому числі 12 монографій та 9 авторських свідоцтв.

Володимир Григорович директор Центру співробітництва з ВООЗ по мережі медичної готовності та допомоги при радіаційних аваріях; представник України в ЄС з питань імуногематології та трансфузіології, експерт ВООЗ та МАГАТЕ з питань радіаційної медицини. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, Міжнародним орденом Сократа (Великобританія), медаллю «1500-летие Киева», знаком «Ветеран праці».

Всі ці заслуги та наукові досягнення не захистили Володимира Григоровича від безжальної української правоохоронної системи, а саме: 17.05.2012 року Володимира Григоровича слідчий СУ ГУМВС України в м. Києві притягнув в якості обвинуваченого у вчиненні злочину? передбаченого ч. 2 ст. 210 КК України, по кримінальній справі 20-3605.

Вказана кримінальна справа порушена по факту нецільового використання бюджетних коштів, отриманих в 2003 році на завершення будівництва лабораторного корпусу Наукового центру радіаційної медицини, генеральним директором якого Бебешко В.Г. був в період з 2000 року по 2011 рік.

Постанова про притягнення як обвинуваченого від 17.05.2012 року мотивується тим, що бюджетні кошти, окрім лабораторного корпусу, були використанні на благоустрій, огорожу, прохідну.

Володимир Григорович відповідав за наукову роботу та не був причетний до виконання будівельних робіт, вказані роботи приймав його заступник з економічних питань.

Коли Володимир Григорович дізнався про можливі зловживання зі сторони його заступника, він ініціював проведення перевірок по даному питанню.

Слідство не встановило зв'язок Володимира Григоровича з відповідальною особою, але пред’являючи обвинувачення, вказало, що він начебто в невідомому місці в невідомий час домовився про нецільове використання коштів зі своїм заступником.

Тобто, слідство сформувало звинувачення у злочині відомого на весь світ вченого виключно на припущеннях про його причетність до справи.

Шевченківський районний суд м. Києва, отримавши таке обвинувачення, в першому ж засіданні 12.07.2012 повернув справу на додаткове розслідування, оскільки недоведена причетність Володимира Григоровича до справи.

Не дивлячись на вказане, Апеляційний суд м. Києва 14.09.2012 року задовольнив скаргу прокурора та скасував постанову Шевченківського районного суду м. Києва і повернув справу для розгляду справи в суді першої інстанції.

Дивлячись на описану ситуацію, виникає питання: в якій ще країні світу влада дозволяє собі мордувати своїх вчених по безпідставних звинуваченнях? Про яку науку та розвиток країни може іти мова в такій ситуації. Автор вважає, якщо ситуація не зміниться, ми найближчим часом станемо поліцейською країною.

Роман ТИТИКАЛО, науковий радник Адвокатської компанії «Правочин», адвокат, кандидат юридичних наук, виконавчий директор ГО «Спілка захисту прав підприємців»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора внаслідок ворожих обстрілів один наш герой отримав поранення. За даними розвідки, було знищено трьох та поранено ще трьох окупантів

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.