mogno vse

Суд зобов’язав Апарат Верховної Ради надати ОПОРІ копію штатного розпису

vr opora

 
Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Апарат Верховної Ради України надати Громадянській мережі ОПОРА копію штатного розпису, який містить інформацію про структурні підрозділи Апарату ВРУ, назву посад, чисельність працівників і оклади по кожній посаді. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі ГМ ОПОРА.


Ще 27 березня Громадянська мережа ОПОРА звернулася з інформаційним запитом до Керівника Апарату ВРУ про надання копії штатного розпису, проте отримала відмову, через що звернулася до суду.

Ольга Айвазовська, координатор виборчих і політичних програм ОПОРИ, наголосила на тому, що відкритість та інституційна незалежність парламенту є стандартом роботи законодавчої гілки влади: «Платники податків мають право на інформацію щодо видатків інституцій, які утримують. Тільки таким чином виборці, журналісти, громадські активісти можуть проаналізувати, наскільки ефективно працює інституція, співставивши витрачені ресурси та отримані кінцеві продукти. Думаю, що мало хто в країні поза стінами парламенту має уявлення, скільки людей задіяно до роботи Верховної Ради та за що вони відповідають. В міжнародних практиках ця інформація оприлюднюється і громадяни можуть у вільному доступі з нею ознайомлюватись».

У ході розгляду справи у суді від представника Апарату ВРУ надійшли письмові заперечення проти позову. У документі зазначалося, що штатний розпис Апарату із зазначенням заробітної плати по кожній посаді «не може відноситися до тих документів (актів), що були отримані або створені Апаратом Верховної Ради України в процесі забезпечення діяльності парламенту, як законодавчого органу влади», штатний розпис «є внутрішньоорганізаційним документом, що поширюється на працівників Апарату та діє в межах даного органу». Також зауважено, що не допускається збирання персональних даних, хоча ОПОРА такого і не просила.

Оскільки посадові та службові особи Апарату парламенту отримують заробітну плату за рахунок коштів Держбюджету, тому інформація про розміри зарплати працівників ВРУ, яка належить до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, не може бути обмежена в доступі.

8 липня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною відмову Апарату ВРУ і зобов’язав надати ОПОРІ копію штатного розпису. Оскільки відповідач має право оскаржити Постанову суду протягом 10 днів від дня отримання її копії, судове рішення ще поки не набрало законної сили.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

У разі прямої загрози життю, наші воїни декілька разів відкривали вогонь у відповідь на прицільні обстріли з боку російських окупантів. Втрат серед наших захисників немає

подробнее

Опрос

Доверяете ли Вы результатам подсчета голосов нынче действующей ЦИК?

pp
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.