Суд відхилив апеляційну скаргу Апарату Верховної Ради. ОПОРА отримає копію штатного розпису

plenar zasidan

 
24 вересня відбулось судове засідання щодо апеляційної скарги Апарату Верховної Ради України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 8 липня у справі за адміністративним позовом Громадянської мережі ОПОРА до Апарату Верховної Ради про визнання дій протиправними. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі ГМ ОПОРА.


Нагадаємо, що 8 липня Окружний адміністративний суд міста Київ визнав протиправними дії Апарату ВРУ і зобов’язав надати ОПОРІ копію штатного розпису, який містить інформацію про структурні підрозділи Апарату ВРУ, назву посад, чисельність працівників і їх оклади.

Проте Апарат Верховної Ради спробував оскаржити Постанову суду першої інстанції. 5 серпня Ухвалою Київського апеляційного суду було відкрите провадження. У апеляційній скарзі, окрім прохання скасувати постанову Окружного адміністративного суду, Апарат Верховної Ради висловив позицію, що Громадянська мережа ОПОРА намагається створити негативний імідж державним органам влади. Така позиція, на думку ОПОРИ, є вкрай неконструктивною та необґрунтованою. Зважаючи на те, що організація не має жодних вимог до державних інституцій, що суперечать чинному законодавству, зокрема, про доступ до публічної інформації, саме дії Апарату в питанні оприлюднення документів, що становлять суспільний інтерес, є спірними.

9 вересня Громадянська мережа ОПОРА подала заперечення на апеляційну скаргу, у якій зазначає, що рішення суду є законним та належним чином вмотивованим і не підлягає скасуванню. Окрім того, аргументи апеляційної скарги суперечать чинному законодавству, адже позиція відповідача є непослідовною порівняно з позицією, висловленою в суді першої інстанції. Спершу, відмовляючи у наданні штатного розпису, відповідач аргументував це тим, що затребуваний документ є внутрішньо-організаційним актом і не підлягає наданню для ознайомлення за запитами. Такою була відповідь на запит 4 квітня. А вже у своїй апеляційній заяві наголошує на тому, що відповідь Апарату Верховної Ради про відмову позивачу у надані шатного розпису є правомірною та обґрунтованою, оскільки запитувана позивачем інформація знаходиться у вільному доступі і відповідач жодним чином не приховує юридично-правову інформацію. Керуючись ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України, ОПОРА висловила прохання залишити апеляційну скаргу без задоволення.

24 вересня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив прохання організації та підтвердив рішення суду першої інстанції без змін. Тож Апарат Верховної Ради України зобов’язаний надати копію штатного розпису Громадянській мережі ОПОРА.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора внаслідок ворожого обстрілу один військовий зі складу ОС зазнав поранення. Українські бійці знищили двох та поранили трьох окупантів

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.