Прокуратура не дозволила будувати на території Софійського собору

sof kiivska

 
Господарський суд міста Києва за втручання прокуратури столиці повернув з незаконної оренди 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва.


У 2007 році рішенням Київради земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. Згодом, в договір було внесено зміни, а саме подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря.

Утім, як з’ясувалося в ході перевірки, вказана земля знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Не зважаючи на це, ділянку було віддано під забудову житлового комплексу, планування якого жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору.

Крім цього, було встановлено, що особливо цінна земля заповідника надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною.

Реагуючи на грубі порушення законодавства, прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.

Суд підтримав принципову позицію прокуратури міста Києва та задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.



Коментарі

  +0 #1 атон 10 июн. 2014 г., 14:03:06
РЕСПЕКТ

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.