​«Харківських партизан», які вчинили низку терактів на Харківщині, судитимуть заочно

Прокуратура Харківської області направила до Комінтернівського районного суду м. Харкова обвинувальний акт щодо двох організаторів терористичної групи «харківські партизани» та семи її учасників. Зловмисників судитимуть заочно. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.


За даними слідства, ще навесні 2014 року двоє харків'ян (1966, 1970 р.р. н.) - прихильники так званого антимайдану, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки в регіоні, створили та очолили терористичну організацію «харківські партизани».

Вербували нових членів групи в основному під час мітингів проросійських активістів на майдані Свободи, де проводили відповідну агітаційну роботу. На «гачок» пропаганди потрапили ще семеро харків’ян віком від 24 до 63 років.

У серпні 2014 року учасники групи пройшли курси бойової підготовки у росії, де отримали навички поводження зі зброєю та вибуховими речовинами. Там вони також отримали гроші та агітаційні матеріали.

Восени 2014 року члени групи вчинили низку терористичних актів та диверсій на території Харківської області. Основною метою було порушення громадської безпеки, заподіяння майнової шкоди та залякування проукраїнські налаштованих громадян. Крім того, терористи мали на меті привернути увагу громадськості до радикально налаштованих осіб, які протидіють проукраїнським інтересам у суспільстві.

На рахунку підозрюваних - підрив комунікацій ДП «Завод ім. В. О. Малишева» та розважального закладу «Британія», вибухи поблизу Лозівського військкомату і у рок-пабі «Стіна» на вул. Римарській та інше.

Зброю та боєприпаси «партизани» незаконно придбали та зберігали у гаражах і схованках на території Харкова. Для зв'язку використовували електронну пошту та спеціально придбані телефонні номери.

Двом організаторам та керівникам «партизан» інкримінується: створення терористичної групи, вчинення диверсій та терористичних актів, за попередньою змовою групою осіб, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами (ч.1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ст. 113, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України).

Одного з учасників групи - 63-річного харків'янина, підозрюють у скоєнні аналогічних злочинів (ч.1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ст. 113, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України).

Іншим трьом «харківським партизанам» (1992, 1976 та 1978 рр.н.) інкримінують участь у терористичній групі та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України).

Ще трьом (1998, 1981, 1978 рр.н.) оголошено підозру за фактом участі у терористичній групі, вчиненні терористичного акту за попередньою змовою групою осіб та незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України).

Оскільки підозрювані переховуються від органів слідства і суду та знаходяться у розшуку, прокуратура звернулася до Київського районного суду м. Харкова з клопотанням щодо проведення спеціального заочного досудового розслідування та отримала дозвіл на нього.

Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.