​Банк не може стягувати кредитні кошти на підставі роздрукованих договорів з сайтів

КЦС визначив, що такі документи не є доказом в суді, якщо вони не підписані позичальником.


ПАТ «КБ «Приватбанк» у справі №175/4576/14-ц https://u.to/M2edFg подав позов про стягнення боргу за процентами. Зазначив, що відповідачу було встановлено кредитний ліміт на картку, але кошти він не повернув.

Суди встановили такі обставини:

- на підтвердження вимог банк надав заяву позичальника, Тарифи, Умови і Правила надання банківських послуг;

- у заяві зазначено, що відповідач ознайомлений та згодний з Умовами надання банківських послуг, Правилами користування карткою та Тарифами банку, а також з тим, що заява із зазначеними документами становлять договір про надання банківських послуг.

КЦС розглянув справу та у позові відмовив, обґрунтувавши рішення наступним:

- Матеріали справи не містять підтверджень, що саме ці надані банком Умови та Правила розумів відповідач, ознайомився і погодився з ними, підписуючи заяву, а також що саме вони на момент отримання кредиту містили умови про сплату процентів у вказаному розмірі.

- Роздруківка з сайту позивача належним доказом бути не може, оскільки він повністю залежить від волевиявлення і дій банку, який може змінювати умови та правила кредитування.

Умови та Правила, що містяться у справі, не визнаються відповідачем і не містять його підпису, тому не можуть розцінюватись як частина кредитного договору, укладеного шляхом підписання заяви.

Тож відсутні підстави вважати, що сторони обумовили у письмовому вигляді ціну договору, що встановлена у формі сплати процентів за користування кредитом.

Крім того, у справі відсутнє підтвердження прийняття відповідачем умов щодо розміру процентів, що є неприпустимим.

Повний текст рішення справи №175/4576/14-ц https://u.to/M2edFg.

Джерело: ZakonOnline

Фото зі сторінки ФБ ZakonOnlineКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

В россии на самом высоком уровне даже не скрывают, что не видят Украину независимой страной и призывают к ликвидации нашей государственности

подробнее

Опрос

На Вашу думку, що допоможе українцям здолати бідність?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.