​Банк не може стягувати кредитні кошти на підставі роздрукованих договорів з сайтів

КЦС визначив, що такі документи не є доказом в суді, якщо вони не підписані позичальником.


ПАТ «КБ «Приватбанк» у справі №175/4576/14-ц https://u.to/M2edFg подав позов про стягнення боргу за процентами. Зазначив, що відповідачу було встановлено кредитний ліміт на картку, але кошти він не повернув.

Суди встановили такі обставини:

- на підтвердження вимог банк надав заяву позичальника, Тарифи, Умови і Правила надання банківських послуг;

- у заяві зазначено, що відповідач ознайомлений та згодний з Умовами надання банківських послуг, Правилами користування карткою та Тарифами банку, а також з тим, що заява із зазначеними документами становлять договір про надання банківських послуг.

КЦС розглянув справу та у позові відмовив, обґрунтувавши рішення наступним:

- Матеріали справи не містять підтверджень, що саме ці надані банком Умови та Правила розумів відповідач, ознайомився і погодився з ними, підписуючи заяву, а також що саме вони на момент отримання кредиту містили умови про сплату процентів у вказаному розмірі.

- Роздруківка з сайту позивача належним доказом бути не може, оскільки він повністю залежить від волевиявлення і дій банку, який може змінювати умови та правила кредитування.

Умови та Правила, що містяться у справі, не визнаються відповідачем і не містять його підпису, тому не можуть розцінюватись як частина кредитного договору, укладеного шляхом підписання заяви.

Тож відсутні підстави вважати, що сторони обумовили у письмовому вигляді ціну договору, що встановлена у формі сплати процентів за користування кредитом.

Крім того, у справі відсутнє підтвердження прийняття відповідачем умов щодо розміру процентів, що є неприпустимим.

Повний текст рішення справи №175/4576/14-ц https://u.to/M2edFg.

Джерело: ZakonOnline

Фото зі сторінки ФБ ZakonOnlineКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби внаслідок обстрілів отримав поранення один український воїн. Військовослужбовця оперативно доставили до медичного закладу

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.