Майбутнє України в Кіотському протоколі поставлено під сумнів

kiot protokol

 
Напередодні міжнародних переговорів майбутнє України в Кіотському протоколі поставлено під сумнів. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ), закликаючи офіційну делегацію зайняти конструктивну позицію на міжнародних переговорах ООН зі зміни клімату в Катарі [1].


«Нам стало відомо, що у відповідь на запит Держагенства екоінвестицій(ДАЕІ), Кабмін доручив Мінекономіки оцінити доцільність участі у Другому періоді Кіотського протоколу [2,3]. У запиті ДАЕІ стверджує, що без переносу квот на викиди, Україна не зможе виконати заявлені міжнародні зобов’язання, - пояснює Марія Сторчило, координатор кліматичної програми НЕЦУ – Таке припущення безпідставне. Україна зможе навіть перевиконати заявлені низькі зобов’язання [4] без перенесення невикористаних квот [5]. Можна припустити, що в ДАЕІ просто планують продати цей надлишок іншим країнам».

Експерти НЕЦУ переконані, що уряд України не зможе заробити на продажі викидів. На них немає такого попиту, тому за Перший період Кіотського протоколу Україна продала лише 1,8 % обсягу своїх квот, а ціни на них продовжують знижуватись. В НЕЦУ також наполягають, що Україна має залишитися в Кіотському протоколі і може дозволити собі брати більш амбітні зобов’язання та використовувати інші фінансові механізми Кіотського протоколу собі на користь.

«Українські урядовці звикли дивитися на Кіотський протокол як на суто економічний договір, з якого треба мати зиск. Але його першочергове завдання – зберегти умови для виживання мільйонів людей, - продовжує Марія, -  Запобігати змінам клімату значно дешевше, ніж боротися з їх наслідками: відбудовувати інфраструктуру після природних лих, адаптувати сільське господарство. Я вже не кажу про людські життя, які нічим не відшкодуєш».

Фахівці НЕЦУ наголошують, що Україна в будь-якому випадку буде змушена змінити структуру економіки та зменшити використання викопного палива. Тому варто використовувати додаткові можливості у вигляді фінансування та технічної допомоги в рамках Кіотського протоколу і підвищувати роль країни на міжнародній арені, повідомляє прес-служба НЕЦУ.

Примітки:

[1] З 26 листопада по 7 грудня 2012 року в м. Доха (Катар) відбудеться 18-та Конференція Сторін Рамкової Конвенції ООН з питань зміни клімату та 8 Конференція Сторін-учасників Кіотського протоколу (СОР18/CMP8), де буде вирішуватися майбутнє Другого періоду Кіотського протоколу
[2] Лист Державного агентства екологічних інвестицій http://necu.org.ua/wp-content/uploads/Letter-SEIA-KMU-KP.pdf

[3] Лист Кабінету Міністрів http://necu.org.ua/wp-content/uploads/Letter-SEIA-COI.pdf

[4] На міжнародні переговори про другий період Кіотського протоколу уряд України виходить з зобов’язанням скоротити викиди СО2 на 20% у порівняні з 1990 роком. У 2010 році викиди України були на 59% нижчі, ніж у 1990 році. Таким чином заявлена позиція уряду прогнозує ріст викидів СО2 на 94% (майже в два рази) у період 2010-2020 роки, що вкрай маловірогідно.

[5] Реальний об’єм викидів парникових газів України значно меншій, ніж обумовлено Кіотським протоколом, що створює надлишок квот на викиди. Український уряд хоче використати ці квоти по закінченню дії першого періоду Кіотського протоколу, який закінчується 31 грудня 2012.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби внаслідок ворожих обстрілів 5 наших героїв отримали поранення різних ступенів тяжкості, ще один – бойове травмування

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.