Верховинська РДА саботує створення заказника на річках Білий Черемош та Черемош

biliy cherevosh

 
«МБО «Екологія-Право-Людина» та Всесвітній фонд природи (WWF) звертають увагу громадськості щодо саботування Верховинською РДА створення заказника на річках Білий Черемош та Черемош з метою розвитку туризму та збереження водних і рибних запасів.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі МБО «Екологія-Право-Людина».

Представники громадських організацій неодноразово пропонували Верховинській РДА свою допомогу у створенні заказнику на р. Білий Черемош та Черемош. Зокрема представники МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітнього альянсу екологічного права та ГО «Карт» наголошували на цьому 6 вересня під час особистої зустрічі з головою Верховинської РДА Олегом Лютим.

Презентація проекту заказнику була проведена 19 травня у залі засідань Верховинської районної ради під час круглого столу «Активний та екологічний туризм в контексті розвитку місцевих громад та охорони природи» і отримала схвалення з боку присутніх на заході представників влади та громади.

Створення заказнику не забороняє любительське рибальство, не встановлює обмежень на доступ до річки. Натомість забороняє будівництво малих ГЕС та іншу шкідливу для річки діяльність – скидання тирси та сміття, нелегальний забір шутеру тощо. Очевидно, що створення заказнику буде в інтересах громади Верховинщини, дозволить зберегти мальовничу природу та сприятиме розвитку регіону. Підтвердженням цього є те, що річка Чорний Черемош вже більше десяти років має статус гідрологічного заказнику і на ній активно і успішно розвивається туризм. Невигідним він буде лише несумлінним «інвесторам», які планують перетворити річки Білий Черемош та Черемош на каскад ставків, з’єднаних трубами ГЕСів.

Саме тому активісти готові брати участь в робочих нарадах, зустрічах з представниками сільських громад і пояснювати, чому створення заказнику буде корисно для розвитку району.

Натомість, як слідує з листа-відповіді, який Верховинська РДА надіслала до Івано-Франківської ОДА щодо створення заказнику, голова Верховинської РДА Олег Лютий вирішив діяти підкилимно, не запросивши на робочі наради щодо створення заказника ані представників екологічних НГО, ані місцевих активістів кампанії проти будівництва малих ГЕС.

Також дивує «специфічна» трактовка чиновниками РДА законодавства. Створення об’єктів ПЗФ регламентується Законом України «Про природно-заповідний фонд», і оцінка відповідності матеріалів клопотання чинному законодавству проводилась Міністерством екології та природних ресурсів України, фахівці якого надали свої схвальні відгуки. Тому питання створення природоохоронних об’єктів на міжобласному рівні вже давно регульовано, а в Чернівецькій області річка Білий Черемош отримала відповідний статус заказника ще в 2001 році.

Тому, на нашу думку за такою дивною позицією Верховинської РДА криється банальне небажання керівництва району створювати природоохоронний об’єкт. Хоча згідно Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до основних завдань місцевих адміністрацій належить виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля. А діюча нині «Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року» передбачає збільшення мережі об’єктів природно-заповідного фонду.

Сподіваємось, Верховинська РДА перестане шукати відмовки і активізує роботу по створенню заказнику, з залученням громадських активістів.

Довідка: В річках Білий Черемош та Черемош зафіксовано 16 видів кісткових риб, серед яких найважливішими є лосось дунайський, минь річковий, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська, занесені до Червоної Книги України, та форель струмкова, яка є об’єктом традиційного рибальства місцевого населення.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За минулу добу внаслідок ворожих обстрілів один український військовий зазнав осколкового поранення. Воїну було надано необхідну допомогу

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.