Правозахисники: влада пішла в наступ на громадянське суспільство
- Подробиці
- Опубліковано 17.10.2017 13:27
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1758
11 жовтня слідчі Національної поліції та Генеральної прокуратури провели обшук та вилучення документів із офісу Благодійного Фонду «Пацієнти України». Підставою для таких дій стало звинувачення керівництва організації, а також Всеукраїнської Мережі ЛЖВ і Альянсу громадського здоров'я у присвоєнні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також фінансуванні так званих ЛНР/ДНР. Слід зауважити, що Глобальний фонд регулярно проводить міжнародний аудит для перевірки цільового використання наданих коштів, та за його результатами немає жодних претензій до нього. «Пацієнти України», Мережа ЛЖВ і Альянс громадського здоров’я (раніше «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні») відомі своєю багаторічною роботою, яка запобігає виникненню та існуванню корупційних схем у сфері охорони здоров’я.
12 жовтня співробітники Служби безпеки України провели обшуки та затримання кількох громадських активістів організації «Автономний опір» за підозрою у підготовці «акцій протесту, замовлених кремлівськими пропагандистами». Всупереч вимогам закону, їм не була надана можливість скористатися безкоштовною правовою допомогою. Пізніше активістам повідомили, що вони знаходяться у статусі свідків, по чому їх відпустили. Попри безапеляційну тональність публічних звинувачень, Служба безпеки не надала жодних фактів, які підтверджують згадану злочинну діяльність щодо повалення конституційного ладу. Самі ж затримані пов’язують даний інцидент із їхньою боротьбою проти незаконного будівництва у місті Львові.
Правозахисний порядок денний звертає увагу на те, що використання штампу «агент Кремля» стає дедалі популярнішим засобом для розправи із людьми чи організаціями, які викривають незаконні дії державних чиновників або не підтримують певні рішення державних органів чи їх посадових осіб. Така політика повністю копіює авторитарні практики російської федерації та неминуче призведе до того, що будь-яка критика діючої влади стане розцінюватися як спроба політичної дестабілізації в країні.
Правозахисний порядок денний вважає ці дії здійсненням тиску на громадянське суспільство, який розпочався із цілеспрямованої кампанії дискредитації активістів, що борються із корупцією, та реєстрації президентських законопроектів, що встановлюють необґрунтовані вимоги для подання додаткової до вже існуючої звітності громадських організацій.
Платформа «Правозахисний порядок денний» – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект «Без кордонів», Євромайдан SOS. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод. Контакти для зв’язку: [email protected]
Перелік організацій, які приєдналися до відкритого звернення:
Центр громадянських свобод
Харківська правозахисна група
Українська Гельсінська спілка з прав людини
ЛОПЦ «Альтернатива»
ХОФ «Громадська Альтернатива»
Центр інформації про права людини
Кримська правозахисна група
Проект «Без кордонів»
ГО Центр «Соціальна Дія
ГО «Крим SOS»
Асоціація УМДПЛ
ГО «Харківський інститут соціологічних досліджень»
Благодійний фонд «Восток-SОS»
Експертний центр з прав людини
Тернопільська правозахисна група
ГС «Освітній дім прав людини – Чернігів»
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Фундація «Відкритий діалог»
Автономна адвокатура
Бюро соціальних та політичних розробок
ГО «Територія успіху» (Кропивницький)
Центр Громадянської просвіти «Альменда»
Громадська організація «Південь» (Херсон)
ГО «Жіночий антикорупційний рух» (Хмельницький)
ГО «Асоціація демократичного розвитку» (Чернігів)
ГО «Народний Захист» (Запоріжжя)
ГС «Громадська платформа Запорізької області»
Медійна ініціатива за права людини
ГО «Київпрайд»
ГО «Мирний берег»
Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров'я» (Херсон)
Джерело: Центр інформації про права людини
Фото humanrights.org.ua
Також з цієї категорії...
Мнение и аналитика: ОБСЕ прозрели,...
13 нояб. 2014 г.
Офіційно визнано колективний трудовий спір...
30 дек. 2016 г.
Волкер: росія не хоче нічого...
18 февр. 2019 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
15 нояб. 2024 г.
Останні новини
15.11.2024 10:56
Збито 25 ворожих БпЛА та ракету Х-59/6915.11.2024 10:49
1520 кацапів подохло минулої доби на українській землі14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропівПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки
Коментарі