​«Республіка Ахметова» - спрут, який своїми щупальцями охопив всю Україну

Казка про маркіза Ахметбаса, або кому належить Держпраця в Донецькій області. Про «маркизів», яким належать поля, моря, замки, заводи та багато іншого, їх вірних прислужників та простих розливальників сталі


Сьогодні ми переконалися в черговий раз, що всі державні структури в Донецькій області працюють на Ахметова. У нас немає в Донецькій області держави України. Існує тільки одна країна - Ахметовщіна. Ви говорите, що в Україні, крім квазіреспублік, немає інших утворень - ось вам наявний факт. Вони існують. «Республіка Ахметова»- спрут, який своїми щупальцями охопив всю Україну.


Закони України для меткомбінатів Ахметова не існують. Класифікатором професій, інакше – державою, передбачено те, що розливати конверторну сталь ковшем понад 300 тонн належить розливальникам сьомого розряду. А ось вести підготовку до розливання - це вже обов'язок розливальників 6-го і 5-го розряду. Але в МК «Азовсталь» конверторну сталь розливають тільки розливальники 6-го і 5-го розрядів ковшем 350 тонн. При цьому різниця в зарплаті між розливальниками п'ятого і сьомого розряду в 7000 гривень. Питання: за рахунок чого або кого пан Ахметов збільшує свої статки? Але питання навіть не в статках Ахметова, які прирівнюються до трирічного бюджету України, а питання - для чого існують такі державні структури, як структура Держпраці?

По суті, ці чиновники захищають інтереси роботодавця і власника Ахметова. Скажіть мені, в якій європейській країні державні чиновники перебувають на утриманні та в підпорядкуванні олігарха? Ось вам і досягнення Майдану, про які багатьма красивими словами висловлювався наш Президент Петро Порошенко. А в житті і за фактом виходить, що це просто змова олігархічних кланів, і нічого більше.

По факту простий металург не може відстояти свої права в структурі, яка призначена державою стежити за виконанням роботодавцем трудового законодавства і законів України про працю та охорону праці.

Тому в Донецькій області панує беззаконня, корупція і свавілля. Порожні кабінети чиновників цьому підтвердження. Адже інспектори Держпраці не можуть проводити перевірки в зоні АТО за своєю ініціативою. Перевірки зараз відбуваються тільки з особистих звернень трудящих. Тому питання - де в робочий час знаходяться начальники?

З 1993 року, з моменту придбання МБЛЗ на МК «Азовсталь» і введення конверторного виробництва, жодного разу інспектори з охорони праці не виявили невідповідність розрядів при розливанні сталі. А це мільйони гривень, які недоотримав кожний розливальник. Але і зараз, коли самі розливальники виявили те, що їх просто нещадно експлуатували впродовж стількох років, - не можуть добитися правди. А причина проста - Ахметову служать держслужбовці. Не Закону. Не Україні. Не громадянам України. Адже власник Ахметов через своїх вірних слуг в особі роботодавців не тільки не доплачував за працю розливальникам сталі, він їх ще нещадно карав за ту роботу, яку вони не повинні були виконувати.

Зараз оскаржується в суді покарання одного з розливальників сталі 6-го розряду про відшкодування 41 тисячі гривень збитків при розливанні сталі Ахметова. Всі документи МК «Азовсталь», які були надані юристами МК «Азовсталь» до суду - для покарання металургів - були надані інспекторами з Держпраці. Вже як доказ обкрадання тих же металургів самим МК «Азовсталь», тим же Ахметовим. Але надані документи не є доказом для чиновників з Держпраці. Порушення вони не знайшли. Ні накази про покарання, ні посадові інструкції, ні класифікатор професій - нічого не було взято до уваги.

До відома: про те, що такий класифікатор існує, інспектори і начальники Донецького управління дізналися саме від нас – від незалежної профспілки. Ось таких держчиновників ми маємо. Ця система розплодила нікому не потрібних присосок, які просто висмоктують бюджетні кошти. Купа паперів і нікому не потрібних рухів тіла - ось за що вони отримають зарплатню від держави. Для чого існує ця Держпраця - отримувати хабарі від нечистоплотних роботодавців, які порушують закон?

І з сьогоднішнього дня я маю право говорити від імені всіх членів нашої профспілки - ми не відступимо, ми не здамося. І ми будемо боротися за права всіх трудящих міста Маріуполя.

А в підтвердженні наших слів надаємо докази, які у нас є.

Накази про покарання розливальників :
Ткачова Олександра.

Вороніна Миколая.

Посадові інструкції:

І нарешті сам класифікатор професій.

Вікторія ПРІДУЩЕНКО, голова незалежної профспілкової організації МППО № 141-2 Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність»

Фото solidarnost.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили эту новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.