​«Республіка Ахметова» - спрут, який своїми щупальцями охопив всю Україну

Казка про маркіза Ахметбаса, або кому належить Держпраця в Донецькій області. Про «маркизів», яким належать поля, моря, замки, заводи та багато іншого, їх вірних прислужників та простих розливальників сталі


Сьогодні ми переконалися в черговий раз, що всі державні структури в Донецькій області працюють на Ахметова. У нас немає в Донецькій області держави України. Існує тільки одна країна - Ахметовщіна. Ви говорите, що в Україні, крім квазіреспублік, немає інших утворень - ось вам наявний факт. Вони існують. «Республіка Ахметова»- спрут, який своїми щупальцями охопив всю Україну.


Закони України для меткомбінатів Ахметова не існують. Класифікатором професій, інакше – державою, передбачено те, що розливати конверторну сталь ковшем понад 300 тонн належить розливальникам сьомого розряду. А ось вести підготовку до розливання - це вже обов'язок розливальників 6-го і 5-го розряду. Але в МК «Азовсталь» конверторну сталь розливають тільки розливальники 6-го і 5-го розрядів ковшем 350 тонн. При цьому різниця в зарплаті між розливальниками п'ятого і сьомого розряду в 7000 гривень. Питання: за рахунок чого або кого пан Ахметов збільшує свої статки? Але питання навіть не в статках Ахметова, які прирівнюються до трирічного бюджету України, а питання - для чого існують такі державні структури, як структура Держпраці?

По суті, ці чиновники захищають інтереси роботодавця і власника Ахметова. Скажіть мені, в якій європейській країні державні чиновники перебувають на утриманні та в підпорядкуванні олігарха? Ось вам і досягнення Майдану, про які багатьма красивими словами висловлювався наш Президент Петро Порошенко. А в житті і за фактом виходить, що це просто змова олігархічних кланів, і нічого більше.

По факту простий металург не може відстояти свої права в структурі, яка призначена державою стежити за виконанням роботодавцем трудового законодавства і законів України про працю та охорону праці.

Тому в Донецькій області панує беззаконня, корупція і свавілля. Порожні кабінети чиновників цьому підтвердження. Адже інспектори Держпраці не можуть проводити перевірки в зоні АТО за своєю ініціативою. Перевірки зараз відбуваються тільки з особистих звернень трудящих. Тому питання - де в робочий час знаходяться начальники?

З 1993 року, з моменту придбання МБЛЗ на МК «Азовсталь» і введення конверторного виробництва, жодного разу інспектори з охорони праці не виявили невідповідність розрядів при розливанні сталі. А це мільйони гривень, які недоотримав кожний розливальник. Але і зараз, коли самі розливальники виявили те, що їх просто нещадно експлуатували впродовж стількох років, - не можуть добитися правди. А причина проста - Ахметову служать держслужбовці. Не Закону. Не Україні. Не громадянам України. Адже власник Ахметов через своїх вірних слуг в особі роботодавців не тільки не доплачував за працю розливальникам сталі, він їх ще нещадно карав за ту роботу, яку вони не повинні були виконувати.

Зараз оскаржується в суді покарання одного з розливальників сталі 6-го розряду про відшкодування 41 тисячі гривень збитків при розливанні сталі Ахметова. Всі документи МК «Азовсталь», які були надані юристами МК «Азовсталь» до суду - для покарання металургів - були надані інспекторами з Держпраці. Вже як доказ обкрадання тих же металургів самим МК «Азовсталь», тим же Ахметовим. Але надані документи не є доказом для чиновників з Держпраці. Порушення вони не знайшли. Ні накази про покарання, ні посадові інструкції, ні класифікатор професій - нічого не було взято до уваги.

До відома: про те, що такий класифікатор існує, інспектори і начальники Донецького управління дізналися саме від нас – від незалежної профспілки. Ось таких держчиновників ми маємо. Ця система розплодила нікому не потрібних присосок, які просто висмоктують бюджетні кошти. Купа паперів і нікому не потрібних рухів тіла - ось за що вони отримають зарплатню від держави. Для чого існує ця Держпраця - отримувати хабарі від нечистоплотних роботодавців, які порушують закон?

І з сьогоднішнього дня я маю право говорити від імені всіх членів нашої профспілки - ми не відступимо, ми не здамося. І ми будемо боротися за права всіх трудящих міста Маріуполя.

А в підтвердженні наших слів надаємо докази, які у нас є.

Накази про покарання розливальників :
Ткачова Олександра.

Вороніна Миколая.

Посадові інструкції:

І нарешті сам класифікатор професій.

Вікторія ПРІДУЩЕНКО, голова незалежної профспілкової організації МППО № 141-2 Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність»

Фото solidarnost.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За даними розвідки,учора наші воїни поранили двох військових зі складу російсько-окупаційних військ. Втрат серед українських захисників не було

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.