​Замість боротьби з контрабандою, план Гройсмана посилить тиск на бізнес і фактично масштабує корупцію на митниці

План Гройсмана щодо боротьби з контрабандою - це черговий крок назад, який тільки посилить тиск на бізнес, залишить діючими корупційні схеми на митниці та повністю знівелює роботу митника. Без оновлення інфраструктури митниці, зміни законодавства, впровадження сучасних технологій контрабанда і далі процвітатиме.


На цьому наголосив член Політради партії РУХ НОВИХ СИЛ, екс-заступник голови Одеської митниці Семен Кривонос.

«Оприлюднений Гройсманом план боротьби з контрабандою - це черговий крок назад, це навіть не топтання на місці. Таку практику він вже намагався впровадити, були запроваджені так звані «чорні сотні», які повністю себе дискредитували і стали фактично одним із ланцюгів корупції. Знову цей шлях повторюється, коли представники силових відомств, до яких немає жодної довіри, знову будуть перебувати в зоні митного контролю», - відзначив він.

Кривонос впевнений, що план Гройсмана - не прогресивний шлях реформи і він тільки посилить тиск на бізнес.

«Одним із джерел тиску завжди було перебування в зонах митного контролю СБУ та поліції, які втручались в процедуру митного оформлення, що прямо заборонено законом. Як правило, ті, хто користується сірими та тіньовими схемами, ставлять до відома тих самих СБУ, МВС та прокуратури», - наголосив він.

За словами Кривоноса, РУХ НОВИХ СИЛ пропонує комплексну реформу митної справи, яка дозволить побороти корупцію і контрабанду. Зокрема, це оновлення інфраструктури митниці, зміни чинного законодавства, впровадження нових сучасних технологій тощо.

«Вдосконалення критеріїв аналізу ризиків, спрощення процедур митного оформлення, посилення боротьби з контрабандою за рахунок автоматизації митних процедур, покращення програмного забезпечення, підвищення заробітних плат митників та оновлення апарату органів доходів і зборів, апарату митниці за рахунок нових некорумпованих кадрів. Це те, про що говорять міжнародні донори, і те, що наша команда намагалась зробити, перебуваючи у митниці в Одесі, але все це відкладається в сторону, натомість використовуються методи, які цементують корупцію, збільшують тиск на бізнес і в перспективі не принесуть жодного результату», - відзначив Семен Кривонос.

«Якщо старі умови роботи митниці, за яких й існує контрабанда, не будуть ліквідовані, то скільки б правоохоронців туди не зганяли і які б жорстокі покарання за контрабанду не впроваджували, хоч і смертну кару, контрабанда все одно буде процвітати. Для того, щоб ліквідувати це ганебне явище, потрібно ліквідувати самі умови, за яких вона існує», - додав він.

Фото info.rns.org.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Оперативная обстановка на 15 августа на 15 часов по киевскому времени – самым тяжелым направлением для нас является бахмутское

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.