​Замість боротьби з контрабандою, план Гройсмана посилить тиск на бізнес і фактично масштабує корупцію на митниці

План Гройсмана щодо боротьби з контрабандою - це черговий крок назад, який тільки посилить тиск на бізнес, залишить діючими корупційні схеми на митниці та повністю знівелює роботу митника. Без оновлення інфраструктури митниці, зміни законодавства, впровадження сучасних технологій контрабанда і далі процвітатиме.


На цьому наголосив член Політради партії РУХ НОВИХ СИЛ, екс-заступник голови Одеської митниці Семен Кривонос.

«Оприлюднений Гройсманом план боротьби з контрабандою - це черговий крок назад, це навіть не топтання на місці. Таку практику він вже намагався впровадити, були запроваджені так звані «чорні сотні», які повністю себе дискредитували і стали фактично одним із ланцюгів корупції. Знову цей шлях повторюється, коли представники силових відомств, до яких немає жодної довіри, знову будуть перебувати в зоні митного контролю», - відзначив він.

Кривонос впевнений, що план Гройсмана - не прогресивний шлях реформи і він тільки посилить тиск на бізнес.

«Одним із джерел тиску завжди було перебування в зонах митного контролю СБУ та поліції, які втручались в процедуру митного оформлення, що прямо заборонено законом. Як правило, ті, хто користується сірими та тіньовими схемами, ставлять до відома тих самих СБУ, МВС та прокуратури», - наголосив він.

За словами Кривоноса, РУХ НОВИХ СИЛ пропонує комплексну реформу митної справи, яка дозволить побороти корупцію і контрабанду. Зокрема, це оновлення інфраструктури митниці, зміни чинного законодавства, впровадження нових сучасних технологій тощо.

«Вдосконалення критеріїв аналізу ризиків, спрощення процедур митного оформлення, посилення боротьби з контрабандою за рахунок автоматизації митних процедур, покращення програмного забезпечення, підвищення заробітних плат митників та оновлення апарату органів доходів і зборів, апарату митниці за рахунок нових некорумпованих кадрів. Це те, про що говорять міжнародні донори, і те, що наша команда намагалась зробити, перебуваючи у митниці в Одесі, але все це відкладається в сторону, натомість використовуються методи, які цементують корупцію, збільшують тиск на бізнес і в перспективі не принесуть жодного результату», - відзначив Семен Кривонос.

«Якщо старі умови роботи митниці, за яких й існує контрабанда, не будуть ліквідовані, то скільки б правоохоронців туди не зганяли і які б жорстокі покарання за контрабанду не впроваджували, хоч і смертну кару, контрабанда все одно буде процвітати. Для того, щоб ліквідувати це ганебне явище, потрібно ліквідувати самі умови, за яких вона існує», - додав він.

Фото info.rns.org.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Українські захисники, залучені до проведення операції, продовжують сумлінно виконувати свої завдання за призначенням

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.