​Дезінформація формує наш порядок денний


Спочатку було не слово, а мета і ціль!

Декілька днів тому росдержЗМІ з посиланням на міноборони рф повідомили про полон в Україні двох громадян Сакартвело – Г. Чубітідзе та Г. Гоглідзе. Поширюється відео допиту полонених. Стверджується, що вони служили в іноземному легіоні ЗСУ. Заяву про полон громадян Сакартвело поширило і міністерство закордонних справ країни: «Грузинська сторона використовуватиме всі доступні міжнародні механізми, у тому числі Міжнародну організацію Червоного Хреста та Швейцарську Конфедерацію як посередника між Грузією та рф для захисту гарантованих Конституцією прав громадян Грузії».

Тільки-но от незадача - Лідер «Грузинського національного легіону» Мамука Мамулашвілі сказав картвельським медіа, грузинській службі Радіо Свобода, що вказані особи не служили у його підрозділі. Наразі спецслужби намагаються з’ясувати і перевірити інформацію…

На українському медійному ґрунті розгойдується тема «Залужний в президенти» . Ця тема під час війни повинна бути закрита і не підніматись взагалі - це світова практика, але звідки знати про це нашим зірковим журналістам?! На ТБ хайпи, а не раціо, в пріоритеті теми, які «грають» на емоціях, переглядах, а не на критичному мисленні.

роспропаганда теж не залишає цю тему без уваги та продовжує її розкручувати, мовляв, «Головнокомандувач ЗСУ генерал Залужний має політичні амбіції, а хто ж воювати буде?!»

Нагадаю, що в декілька тижнів пропагандисти розгорнули інформаційну атаку на вище військове керівництво ЗСУ, сфабрикували відео з нібито виступом Залужного, де він закликає до повалення діючої влади в Україні.

З лайна і принтора зліпили листівки з агіток партії «Слуга народу» 2019 р. Очевидна і гра слів «За» біля фотографії Главкома– тобто, правильний вибір.

Залужний жодного разу у публічних виступах чи інтерв’ю не заявляв про якісь політичні амбіції балотуватися у президенти. Все це міф, створений пропагандою для розхитування ситуації в Україні. А корисні ідіоти її підтримують, тим самим поширюють дискредитацію вищого військового керівництва України.

І нарешті, враховуючи викладене вище, постають питання з інцинденту ідентифікації ФСБ хлопця з Криму, який написав І. Фаріон. Хто перевіряв, чи це саме та людина? Чи достовірне це відео, чи є справжні докази, цей лист від того студента, який навіть фото на аватарці не мав? Чому одразу повірили ФСБшним паблікам?! Називаючи людину «гебістським агентом» - це значить мати переконливі докази. Та чи є вони?

А питань до редакційної політики 5 каналу, яка записала і випустила програму, теж немає, мовляв, у нас же свобода слова?! А на справді - сепарація суспільства. Чи вже є відповіді на ці питання, чи нам хліба і видовищ подавай?!

Та і протест студентів (до речі, є інформація, що це молоде крило політпартії ЄС, але потребує верифікації) одразу став ТОП-новиною у всіх роспабліках з коментарем на кшталт «самі ж свою нацистку і покарали», «хохли, фольклорные создания», «звільнили за політичні погляди»…

Я ЗА істину, яка дорожче. ЗА – критичне мислення і розуміння Природи маніпуляцій та інформаційної пастки.

І війна, і мир сьогодні стали принципово інформаційними. Між ними додатково з'являються різноманітні переходи. Публічна інформація перестала бути нейтральною, оскільки її можуть реінтерпретувати у будь-який бік. А журналісти стали небезпечними гравцями. Соцмедіа можуть надавати інформаційні важелі кожному. З цієї причини інформаційне середовище ускладнюватиметься, сьогоднішнім прикладом чого є засилля фейків.

Одне з лих сучасності — глобальна вульгарність, що вивергається в ефір. Виникає ілюзія, що глобалізм і вульгарність – синоніми.

Манана АБАШИДЗЕ, Конфлікти і закони

Фото із соцмережКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Минувшей ночью враг совершил «шахедный» и ракетный обстрел Украины. Рашисты нанесли удар по Харьковщине

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.