​24 жовтня світ відзначає 71-у річницю Організації Об’єднаних Націй

Цими днями Україна приєднується до світової спільноти у відзначенні 71-ї річниці заснування Організації Об’єднаних Націй. Як одна з держав-засновниць ООН, що у 1945 році на конференції в Сан-Франциско очолювала процес розробки Цілей і Принципів Статуту ООН, Україна користується цією нагодою, щоб підтвердити відданість принципам сучасного світоустрою, закладеним в положення Статуту ООН, зокрема розвитку дружніх і добросусідських відносин між націями на основі верховенства міжнародного права, суверенної рівності держав, утримання в міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, мирного врегулювання міжнародних спорів.


Протистоячи агресії з боку одного з постійних членів Ради Безпеки ООН – російської федерації, яка здобувши сумнівним способом місце в керівному органі Організації, впродовж більш ніж двох останніх десятиліть підживлює дестабілізацію у світі, наша держава заявляє про незмінність свого бачення Організації Об’єднаних Націй, як ключового елементу сучасної світової архітектури безпеки.

Виходячи з переконання, що роль багатосторонньої дипломатії є одним з найбільш дієвих інструментів реалізації національних інтересів нашої держави, значні свої зусилля українська дипломатія зосереджує на подальшому зміцненні ООН як механізму мобілізації, гармонізації і координації зусиль світового співтовариства, спрямованих на вирішення широкого кола глобальних проблем.

Саме такий підхід покладено в основу діяльності нашої делегації у складі Ради Безпеки на період непостійного членства України в 2016-2017 роках. Ми будемо і далі цілеспрямовано протидіяти зухвалим спробам окремих країн підірвати закріплений Статутом ООН світовий порядок та нав’язати міжнародному співтовариству логіку агресії, реваншизму і повернення до часів біполярного протистояння.

Україна усвідомлює необхідність спільної протидії новітнім викликам. Наша позиція чітка і зрозуміла – ми завжди виступали і виступаємо за неухильне додержання Статуту ООН і фундаментальних засад міжнародного права, зміцнення ролі Організації Об'єднаних Націй у вирішенні питань глобальної і регіональної безпеки, у створенні економічних і соціальних передумов для запобігання небезпечним деструктивним тенденціям сучасного світового розвитку.

Попри певний період міжнародної зневіри у спроможності ООН ефективно виконувати покладені на неї завдання згідно з Статутом, сподіваємося на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва Організації у протидії військовій агресії рф проти України.

У світлі реалій сучасного світу важливим наразі є довести до практичної реалізації зусилля з реформування та удосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сьогодення. Україна як одна з фундаторів ООН, зі свого боку, готова і надалі всіляко сприяти успішності цієї важливої місії.

Зі свого боку організації системи ООН, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН) продовжують відігравати важливу роль в підтримці курсу соціально-економічних реформ в Україні, зокрема у таких галузях, як забезпечення сталого розвитку, боротьба з ВІЛ/СНІД, зміцнення ролі місцевих громад, забезпечення енергоефективності, боротьба зі зміною клімату.

Важливим напрямком діяльності ПРООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва на сході нашої держави. У 2015 р. на цілі проектної діяльності в Україні ПРООН витратило 32 млн. дол. США. Загальна сума допомоги з боку організацій системи ООН в Україні у минулому році, включаючи гуманітарну допомогу, оцінюється в понад 154 млн. дол. США. У 2016 р. організації системи ООН запланували мобілізувати майже 238 млн. дол. США на цілі проектної діяльності в Україні, підтримки відновлення на сході держави, повідомляє прес-служба МЗС України.

Фото прес-служби МЗС УкраїниКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Виктор Медведчук, еще с 2015 года, стучал россиянам на беглых регионалов – экс-премьера Азарова и экс-президента януковича

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.