​Поради експертa NDI - як зробити політику України ефективнішою

Цими днями у сфері закордонної політики, коли йдеться про Україну, як правило, фігурують дві основні теми. Про це пише президент Національного демократичного інституту (NDI) Кеннет Воллак у виданні The Hill, повідомляє «Голос Америки».


Перша тема - це припущення, що Росія і Захід можуть висловити бажання домовитися про велику угоду, в якій Україну буде відведено до сфери впливу Росії. Друга стосується нетерпіння з приводу повільного темпу запровадження антикорупційних реформ в Україні. За цим занепокоєнням стоїть питання чи варто надалі надавати допомогу Україні.

Ці ідеї детально обговорювалися, і на багатьох форумах піднімалися. В результаті з’явився широкий спектр ідеологічних, геополітичних, моральних і практичних позицій. Явно відсутнє в більшості цих дискусіях, однак, будь-яке відображення того, що думають самі українці про це.

За словами Воллака, це значний недогляд. Національний демократичний інститут (NDI) нещодавно провів опитування, яке показує, саме чому громадська думка українців повинна бути відправною точкою - а не просто приміткою - на цих та інших дискусіях.

Україна, очевидно, далі стоїть перед серйозними проблемами, включно з економічними потрясіннями, політичним безладдям, незаконною окупацією Криму і війною на Донбасі. Позитивне вирішення цих проблем аж ніяк не гарантовано.

Проте, українці в переважній більшості випадків єдині у своїх поглядах щодо важливих питань, що стоять перед їхньою країною. Переважна більшість українців - 86 відсотків - кажуть, що це «важливо» або «дуже важливо», щоб Україна стала повністю функціонуючою демократією. Значна більшість підтримує цю позицію незалежно від того, де вони живуть в країні або яку партію вони підтримують.

Українці також мають чітке і послідовне уявлення про значення демократії: це рівне правосуддя для всіх, вільні вибори і основні свободи. Втім, 74% оцінюють вплив росії на їх країну як негативний. Тільки 4 відсотки вважають його позитивним.

«Джерела, які розповсюджують фальшиву інформацію, хочуть, щоб ми повірили, що Україна глибоко поділена і що ті українці, які не підтримують «фашизм», відчайдушно просять у росії порятунку. Результати наших досліджень показують, що, фактично, це навпаки», - пише Воллак.

Українці також виразно і послідовно висловлюються про шлях, яким вони хочуть іти. Відповідаючи на запитання, чи погодилися б вони на мир в обмін на втрату права визначати своє власне майбутнє, 80 відсотків сказали «ні». Тільки 5 відсотків сказали «так».

Незважаючи на значний тиск, українці не готові відмовитися від своєї території: 77 відсотків хочуть повернення окупованих частин Донбасу під український контроль. Будь-яка спроба укласти угоду, яка зведе нанівець прагнення України до демократії і суверенітету, навряд чи принесе мир і стабільність.

Ці дані вказують на важливий аспект шляху України до демократії: рух, керований знизу, а не зверху вниз. Його рушійною силою є рішучість народу, яку скріпили на Майдані під час Революції гідності у 2014 році, рішучість викорінити корупцію і побудувати демократичну систему, в якій лідери служать народові, а не навпаки. Керований знизу вгору процес означає, що реформи втілюватимуться відносно повільно, але кінцевий результат, ймовірно, буде більш стійким.

Крім того, результати опитування вказують на оптимізм українського народу щодо повільного, але сталого прогресу. При співвідношенні двох до одного, українці очікують, що умови життя наступного покоління будуть кращими, ніж умови, в яких вони живуть. Співвідношення досягає п'яти або шести до одного в таких місцях, як Херсон на півдні і Хмельницька область та Львів на заході.

Ці цифри є значними, вважає Воллак, оскільки вони свідчать про те, що люди готові піти на жертви зараз для того, щоб забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.

Іншими словами, сам український народ відданий справі запровадження реформ, які можуть зробити Україну більш демократичною, стабільною і процвітаючою. Українці поділять ці переконання незалежно від їх нинішнього уряду і всупереч тиску ззовні йти протилежним шляхом. Підтримка, яка допомагає українцям допомогти самим собі, таким чином, потрапить на родючий ґрунт.

З їхньою рішучістю, оптимізмом і патріотизмом, українці продовжують осягати те, чого від них не сподівалися. Тим на Заході, які пропагують політику для України, було б непогано провести консультації зі самими українцями, - пише Кеннет Воллак у виданні The Hill.

Фото AFPКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Народный депутат Украины от партии «Оппозиционная платформа – За жизнь» Виктор Медведчук не обращался за политическим убежищем в россии

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.