​Україні загрожує різке зменшення кількості населення через економічні та міграційні процеси

Нещодавно уряд Чехії повідомив про збільшення на десять тисяч кількості дозволів на працю українським мігрантам. Це вказує, наскільки важливі українські робітники для чеської економіки. Як пише Пітер Дикінсон на сторінці Atlantic Council, Чехія не єдина країна Центральної Європи, яка вітає у себе українців як тимчасових робітників, так і потенційних іммігрантів, повідомляє «Голос Америки».


Причиною цього, серед іншого, є зменшення населення в центральноєвропейських країнах. Це результат зменшення народжуваності, висока смертність і еміграція свого населення до багатших країн Західної Європи. У деяких країнах особи пенсійного віку можуть незабаром перевищувати кількість працюючих.

За даними ООН, всі країни, в яких найшвидшим темпом зменшується кількість населення – це країни колишнього східного блоку. Серед них Україна займає особливе місце. Згідно з передбаченнями, до 2050 року кількість українців може зменшитись на 18%. Далі у списку подано Болгарію, Хорватію, Сербію, Угорщину, Латвію, Литву, Молдову, Румунію і Польщу. Протягом наступних 30 років ці країни можуть втратити до 15% свого населення. Демографи кажуть, що таке явище характерне для часів воєнного конфлікту.

Виникає запитання – чому Центральна і Східна Європа так зацікавлені українськими робітниками. Перед усім – це дешева робоча сила з професійною підготовкою, і економічна криза, яка сталася після Революції Гідності і в результаті війни з Росією. Українські робітники користуються доброю репутацією, у них освіта і висока етика праці, пише Atlantic Council. Країни-господарі явно віддають перевагу українським робітникам над, скажімо, африканськими, яких багато прибуває до країн Західної Європи. Саме це питання викликає серйозні конфлікти між країнами так званої «нової Європи», зокрема Польщею та Угорщиною, і західними членами Європейського Союзу.

У той час, як існують дебати про статус української меншини в Польщі, збільшення кількості українців уже змінює польське суспільство, а в Чехії українські робітники вже становлять найбільшу національну меншість в країні.

Влада в Україні свідома наслідків демографічних процесів в Європі, пише Atlantic Council, але її можливості обмежені. Якщо рівень зарплат в Україні не наблизиться до європейського, процес відпливу кваліфікованої робочої сили з України продовжуватиметься. Це також змінить ситуацію в Україні. Зокрема йдеться про децентралізацію і зростання значення невеликих населених пунктів. Це вже відбувається, читаємо в статті. Невеликі населені пункти мають більший доступ до державних субсидій, виявляють більшу ініціативу, будують дороги, модернізують школи, думають про збільшення кількості дітей у сім’ї.

Проте, якщо Україна не проведе відповідних реформ і змін в економіці, демографічна криза поглиблюватиметься. Протягом одного покоління зменшення кількості населення стане більшою загрозою, ніж корупція і кремль.

Фото АРКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Идет восьмидесятый день войны, а в рашистском запоребрике уже начали говорить о капитуляции и истерят по поводу бегства российских оккупантов

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.