ЄС зробив заяву про обмін екс-беркутівців: розслідування їхніх злочинів має продовжитися, а винні - покарані
- Подробиці
- Опубліковано 30.12.2019 10:09
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1835
Європейський союз взяв до уваги обмін особами, пов’язаними з трагічними подіями на Майдані у 2014 році. Про це йдеться в заяві речника голови європейської дипломатії Жозепа Бореля. «Ми очікуємо, буде продовжено розслідування всіх звинувачень і що всі дотичні сторони зроблять все, аби винні були притягнені до відповідальності», – заявив речник ЄС Петер Стано.
Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на «Радіо Свобода».
Речник глави європейської дипломатії також привітав «значний обмін утримуваними» після угоди, досягнутої в рамках Тристоронньої контактної групи, вважаючи це одним з кроків з імплементації рішень саміту «нормандської четвірки» в Парижі. «Робота щодо імплементаційних заходів, узгоджених на саміті, має тривати», – заявив Петер Стано.
У заяві також йдеться про підтримку «нормандського формату», ОБСЄ і Тристоронньої контактної групи з боку ЄС, а також повного припинення вогню, що «є єдиним шляхом досягнення тривкого і міцного мирного вирішення конфлікту у східній Україні».
«Євросоюз залишається твердо на позиціях підтримки суверенітету та територіальної цілісності України», – додав речник керівника європейською дипломатії.
29 грудня в рамках обміну утримуваними особами на Донбасі між Україною й угрупованнями «ДНР» і «ЛНР» Україні видали 76 людей: 12 військових і 64 цивільних.
Як повідомили біля КПВВ «Майорське» у коментарі hromadske радник секретаря РНБО Сергій Сивохо і представниця України у гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська, в межах обміну Україна передала угрупованням «ДНР» і «ЛНР» 127 людей, ще 14 відмовились брати участь в обміні.
Серед тих, кого видала Україна, – п'ятеро колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Майдані в 2014 році.
Автобус під час обміну з утримуваними на Донбасі. Фото Reuters
Також з цієї категорії...

ЕС не намерен менять позицию...
28 нояб. 2013 г.

Луну від вибухів у Калинівці...
27 сент. 2017 г.

Варшава стане ще одним містом...
25 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...

Судді в Київській апеляції некомпетентні...
5 авг. 2025 г.

Найближчими днями начальники штабів країн...
20 авг. 2025 г.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац...
20 авг. 2025 г.
Останні новини
21.08.2025 09:17
Збито-подавлено 577 цілей противника21.08.2025 09:09
830 москалів подохло минулої доби на українській землі20.08.2025 21:06
У Трампа все за планом. Поки що20.08.2025 10:05
Збито-подавлено балістичну ракету та 62 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 20 серпня обговорили наступні теми:
Коментарі