Польща веде переговори з Україною щодо будівництва нового енергетичного мосту
- Подробиці
- Опубліковано 19.02.2026 19:15
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2880

Польща проводить переговори з Україною щодо створення нового енергетичного мосту, оскільки чинні лінії працюють на межі можливостей, забезпечуючи екстрену підтримку української енергосистеми після російських атак.
Міністр енергетики Польщі Мілош Мотика під час конференції МЕА у Парижі підкреслив, що країна допомагає не лише електрикою, а й газом, суттєво збільшивши потужності інтерконекторів для українського оператора, повідомляє Польське радіо.
Екстрена допомога надається на комерційній основі через балансуючий ринок, а розширення газової інфраструктури було пріоритетною інвестицією.
Згідно з інформацією Польського радіо, відновлення української генерації є критичним для польської економіки, адже дефіцит енергії на українських підприємствах зупиняє постачання цементу та пелет до Польщі.
Мілош Мотика наголосив, що однією лише передачею енергії через кордон неможливо компенсувати всі втрати, тому необхідно відбудовувати виробничі потужності безпосередньо в Україні.
Як зазначає Польське радіо, зараз основний обмін енергією відбувається через лінію Ряшів – Хмельницький, а загальна сума збитків української енергосистеми вже перевищила 17 мільярдів євро.
Фото polskieradio.pl
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
23.06.2026 09:47
Збито та подавлено 118 ворожих БпЛА23.06.2026 09:40
1390 кацапів подохло минулої доби на українській землі21.06.2026 08:38
Збито та подавлено 92 ворожих БпЛА21.06.2026 08:33
1290 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 21 червня


Коментарі