Радники Януковича привласнюють собі функції Президента

radniki

 
До Верховної Ради внесені деякі законодавчі ініціативи Президента, які не відповідають положенням законодавства щодо підготовки проектів законів. Про це йдеться у депутатському зверненні лідера фракції УДАР Віталія Кличка до голови Верховної Ради Володимира Рибака, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі партії УДАР.


В УДАРі підкреслюють, що українське законодавство не наділяє інших посадових осіб, крім Президента, правом підпису супровідних документів до проектів законів, що вносяться Президентом до Верховної Ради. Водночас, до парламенту вже внесено десяток законопроектів від імені Президента Януковича, супровідні документи до яких підписані його радниками, міністрами або заступниками міністрів.

Наприклад, проект Закону про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення № 0014 від 14 січня 2013 року (Уповноважений Президента України з прав дитини Ю. Павленко); проект Закону про внесення змін до деяких законів України з питань національної безпеки і оборони № 2416а від 25 червня 2013року (Радник Президента України І. Калінін); проект Закону про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів № 2522а від 4 липня 2013 року (Радник Президента України А. Портнов) та ін.

«Радники Януковича, по суті, привласнюють собі функції Президента. Як гарант Конституції може допускати такі кричущі випадки правового нігілізму та дозволяти перевищувати свої повноваження окремим посадовим особам?», – наголошують в заяві.

Лідер УДАРу відзначає, що підписання не уповноваженими на те посадовими особами супровідних документів до законопроектів, що вносяться Президентом України до Верховної Ради, є, по суті, перевищенням повноважень, втручанням у реалізацію главою держави права законодавчої ініціативи. «А привласнення посадовою особою повноважень, які згідно з Конституцією та законами України їй не належать, є порушенням частини другої статті 19 Основного закону», - наголошується в заяві.

В УДАРі вимагають від спікера забезпечити приведення у відповідність до вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради роботу Апарату ВР в частині перевірки та реєстрації поданих суб’єктами законодавчої ініціативи законопроектів та супровідних документів до них. «І вжити заходів щодо неухильного дотримання вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради при реєстрації законопроектів, які вносяться Президентом України до парламенту», - наголошується в заяві.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.