Верховна Рада скасувала пільги підприємствам малої енергетики

podatok ges

 
31 липня 2014 року Верховна Рада України Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України». Серед основних змін – скасування пільгового оподаткування податком на прибуток прибутку підприємств галузі електроенергетики, які виробляють електричну енергію виключно з відновлювальних джерел енергії.


Це рішення прямо впливає на таку високоприбуткову для бізнесу і руйнівну для природи діяльність, як будівництво малих гідроелектростанцій на гірських річках - оселищах охоронюваних видів тварин і рослин, а також на природоохоронних територіях. Закон дозволить оподатковувати прибутки малих ГЕС на загальних підставах, адже до цього часу прибуток цих підприємств не оподатковувався. Внаслідок цього прибутковість гідроелектростанцій була дуже високою і дозволяла власникам ігнорувати вимоги чинного екологічного законодавства, сплачуючи штрафні санкції і продовжуючи екоруйнівну діяльність. Зокрема, такі випадки фіксувались у Верховинському районі (Голошинська ГЕС) та Хустському районі (ГЕС у Нижньому Бистрому).

Це перший, маленький крок, котрий повинен вирівняти умови господарювання для малих ГЕС з іншими суб’єктами господарювання, перерозподілити інвестиційні пріоритети і примусити малі ГЕС наповнювати бюджет. Сподіваємось, що таким чином гострота проблеми руйнування річок внаслідок будівництва ГЕС дещо зменшиться.

Наступні кроки держави повинні включати екологізацію роботи малої гідроенергетики, зокрема, через встановлення особливо цінних річкових ділянок, не будівництво ГЕС повинно бути цілком заборонено через запровадження екологічних критеріїв для надання зеленого тарифу для електроенергії, котра виробляється малими, міні та мікро ГЕС. Зокрема, за «зеленим тарифом» не повинна продаватись електроенергія, вироблена ГЕС, котрі збудовані на ділянках, де мешкають охоронювані (червонокнижні та ін.) види тварин і рослин, а також таких ГЕС, котрі збудовані на природоохоронних територіях.

Анатолій ПАВЕЛКО, Всесвітній фонд природи – WWF, координатор кампанії проти малих ГЕС у КарпатахКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.