ВР ухвалила зміни до Бюджету під обіцянки Януковича

vr12 03 2012Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо вирішення соціальних питань).

Закон розроблено урядом на виконання доручення Президента України від 15 березня 2012 року №1-1/598 щодо забезпечення послідовності впровадження державної соціальної політики стосовно підвищення стандартів життя, а також пункту 5 Прикінцевих положень Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік", згідно з яким Кабінету Міністрів за результатами оцінки виконання бюджету за два місяці 2012 року доручено внести пропозиції щодо джерел фінансового забезпечення реалізації інвестиційних та національних проектів.

Законом збільшено показники доходів і видатків державного бюджету на 33,3 млрд. грн., у тому числі по загальному фонду - на 28,7 млрд. грн. та по спеціальному фонду - на 4,6 млрд. грн. Крім того, граничний обсяг надання державних гарантій збільшено на 10 млрд. грн. (до 15 млрд. грн.) з уточненням редакції відповідних напрямів.

Доходи загального фонду державного бюджету збільшено на 10%, зокрема, за такими показниками: податок на додану вартість - на 16,9 млрд. грн. (в т.ч. з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - на 2,9 млрд. грн. і з ввезених на територію України товарів - на 14 млрд. грн.); податок на прибуток підприємств - на 3,4 млрд. грн.; плата за надання адміністративних послуг - на 1,8 млрд. грн.

Окрім того, враховано додаткові надходження в розмірі 6 млрд. грн. від сплати премії за укладання угод про розподіл продукції, включаючи ділянки надр у межах континентального шельфу Чорного моря.

Додаткові надходження державного бюджету спрямовано, насамперед, на впровадження нових соціальних ініціатив, визначених Президентом України, - 18,2 млрд. грн. З них: покращення пенсійного забезпечення - 9,1 млрд грн. (для перерахунку пенсій громадян, які вийшли на пенсію до 2008 року; підвищення до 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, доплати до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни; підвищення доплати до пенсій для учасників війни, нагороджених медалями, з 15% до 20% та учасникам війни без нагород - з 10% до 15% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; поетапного підвищення до кінця року розміру пенсій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які залишили службу); виплати громадянам компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України - 6,2 млрд. грн.; функціонування механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, - 1 млрд. грн.; збільшення видатків на заходи щодо створення мережі регіональних перинатальних центрів з інноваційними технологіями та сучасним обладнанням - 0,3 млрд. грн.; підвищення розміру щорічної разової грошової допомоги, що виплачується у 2012 році (інвалідам війни І групи - до 2200 грн., II групи - до 1920 грн., III групи - до 1720 грн.) - 150,7 млн. грн.; підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для інвалідів і пенсіонерів (з 80% до 100%), для дітей (з 50% до 75%) - 0,6 млрд. грн.

Водночас, збільшено трансферти місцевим бюджетам - на 9,3 млрд. грн. З них передбачено: додаткові дотації на оплату праці працівників бюджетних установ у сумі 1,5 млрд. грн. та на стимулювання місцевих органів влади за перевиконання річних розрахункових обсягів податку на прибуток підприємств та акцизного податку у сумі 1 млрд. грн.; субвенцію на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 4,6 млрд. грн. у спеціальному фонді державного бюджету за рахунок надходжень відповідних джерел, передбачених у законопроекті (нові пункти 34-38 статті 4 Закону); субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі 0,7 млрд. грн.; додаткову дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів для бюджету міста Києва у сумі 0,2 млрд. грн.

Окрім того, збільшено інші видатки загального фонду державного бюджету, зокрема: державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів - на 0,99 млрд. грн.; здійснення м. Києвом функцій столиці - на 1 млрд. грн.; державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції (для підвищення заробітної плати шахтарям) - на 1,2 млрд. грн.; розвиток мінерально-сировинної бази - на 0,8 млрд. грн.; державний фонд регіонального розвитку - на 0,5 млрд. грн.; підготовку та проведення виборів народних депутатів України - на 0,4 млрд. грн.

Закон ухвалено з урахуванням рекомендацій Комітету з питань бюджету.

Відповідний законопроект зареєстровано за №10317, повідомляє інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.