Ранкове засідання Верховної Ради України 20 квітня 2016 року

20vr 04

 
Для участі у пленарному засіданні зареєструвалося 308 народних депутатів. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, привернув увагу до питання організації роботи Верховної Ради.


«Дуже багато рішень, які стосуються безпеки і оборони, підтримки нашої армії , які стосуються реформ, декомунізації ми не можемо приймати тому, що в сесійному залі недостатньо народних депутатів. Я роблю все можливе для того, щоб був дотриманий регламент. Я відчайдушно роблю все можливе, щоб у залі не було неперсональних голосувань. Але я хочу звернутися й до вас, шановні колеги. Чому ставилися сигнальні голосування. Тому що депутатів не було в залі. Тому, що дуже часто закликаючи до дотримання регламенту, депутати, які до цього закликають, потім зникають із залу, і ми не можемо приймати рішень.

Ми повинні думати не про політичний інтерес, а про державний інтерес. А державний інтерес полягає в тому, щоб Верховна Рада стала ефективним органом управління в Україні. А для того Верховна Рада повинна бути здатною приймати рішення», - зазначив він.

А.Парубій також зазначив, що Верховна Рада має найнижчий рейтинг довіри серед усіх інших органів влади. «Це проблема не головуючого і не президії. Це проблема усіх членів парламенту. Тому я хочу закликати народних депутатів так само відчайдушно як ми боремося за дотримання регламенту, так само відчайдушно боротися за те, щоб депутати ходили на роботу», - наголосив він.

Головуючий висловив сподівання, що народні депутати спільно доб'ються того, щоб парламент працював за процедурою і щоб парламент був працездатним, ефективним, дієвим органом в українській владі.

Народні депутати виступили з заявами, повідомленнями, пропозиціями і почали розгляд питань порядку денного.

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Законодавчим актом уточнено сферу застосування та удосконалено окремі положення передачі гуртожитків у власність територіальних громад та забезпечено реалізацію житлових прав законними мешканцями гуртожитків.

Законом викладено преамбулу Закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» в редакції, згідно з якою:

«Цей Закон регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо особливостей забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на законних підставах мешкають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, жилі приміщення в яких після передачі гуртожитків у власність територіальних громад можуть бути приватизовані відповідно до закону».

Законом також встановлено, що «сфера дії цього Закону поширюється на громадян та членів їхніх сімей, які не мають власного житла, перебувають (перебували) у трудових (службових) правовідносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, тривалий час на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, та фактично проживають у них та які не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду».

Сфера дії цього Закону поширюється на гуртожитки, що є об'єктами права державної та комунальної власності, крім гуртожитків, що перебувають у господарському віданні чи в оперативному управлінні військових частин, закладів, установ та організацій Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, системи цивільного захисту (крім тих, що знаходяться поза межами військових частин, закладів, установ, організацій), державних навчальних закладів (крім тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу, та призначених для проживання сімей викладачів і працівників), Національної академії наук України (крім тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу, та призначених для проживання сімей).

Дія цього Закону не поширюється на гуртожитки, побудовані або придбані за радянських часів приватними або колективними власниками за власні або залучені кошти (крім гуртожитків, що було включено до статутних капіталів організацій, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, у тому числі і тих, що у подальшому були передані до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужені  в інший спосіб).

Цим Законом також встановлено особливості використання земельних ділянок, необхідних для утримання та експлуатації гуртожитків, на які поширюється дія цього Закону, та їх прибудинкових територій.

Законом встановлено, що гуртожитки державної форми власності передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону на безкомпенсаційній основі.

Гуртожитки, включені до статутних капіталів товариств, передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону в один із таких способів:

1) на безкомпенсаційній основі всі гуртожитки передаються:

а) за згодою власника гуртожитку - за його рішенням;

б) без згоди власника гуртожитку - за рішенням суду;

2) на частково-компенсаційній основі всі гуртожитки передаються:

а) на договірних засадах з виплатою компенсації у розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті, – за рішенням власника гуртожитку та  рішенням відповідної місцевої ради;

б) відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, у розмірі, меншому за розмір, визначений відповідно до частини четвертої цієї статті, – за рішенням суду за позовом місцевої ради;

3) на компенсаційній основі, за умови попередньої повної компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті, гуртожитки передаються:

а) за згодою місцевої ради - за рішенням відповідної місцевої ради за поданням власника гуртожитку;

б) без згоди місцевої ради - за рішенням суду за позовом власника гуртожитку.

Законом внесено відповідні зміни до Житлового кодексу Української РСР 1983р., Цивільного кодексу, законів «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», «Про заставу».

Законопроект зареєстровано за №1076.

Призначено позачергові місцеві вибори. Ухвалено відповідні постанови, проекти яких зареєстровано за №№4181-4181/21, окрім проекту Постанови №4181/17, розгляд якого відкладено. Згідно з постановами, позачергові місцеві вибори у зазначених населених пунктах призначено на неділю, 26 червня 2016 року.

Народні депутати обговорили проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї)» №3281 і проект Постанови «Про  рекомендації парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні» № 4406.

Рішення щодо обговорених питань буде прийнято на наступних пленарних засіданнях.

Головуючий оголосив про входження народного депутата Сергія Ківалова до складу депутатської фракції «Опозиційний блок».

А.Парубій закрив пленарне засідання, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.