​Пленарне засідання Верховної Ради України 29 вересня 2020 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання. «Минулої п’ятниці у нас сталася страшна трагедія - Україна втратила 26 своїх синів, вона втратила 26 молодих хлопців, хтось з яких вже став пілотом, хтось мріяв бути і підкорювати небо. І це трагедія і для держави, і для будь-якого громадянина нашої України. Але в першу чергу це трагедія для рідних та близьких тих молодих хлопців, що загинули», - зазначив Дмитро Разумков.


Народні депутати на пропозицію головуючого хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих курсантів та членів екіпажу літака Ан-126, який зазнав аварії 25 вересня поблизу Чугуєва Харківської області.

Дмитро Разумков також нагадав, що майже 80 років тому в Україні були страшні події, які в усьому світі добре знають як трагедія Бабиного Яру. «Ми як народні депутати і як люди повинні пам’ятати ті страшні уроки історії, які на щастя ми не спостерігали, але про які нам можуть сьогодні розповісти ті учасники, які були під час цих подій. «Треба зробити все, щоб такі події більше ніколи не відбувалися ні в Україні, ні у світі», - наголосив він.

Головуючий нагадав, що на Погоджувальній раді було прийнято рішення про те, щоб на цьому пленарному тижні продовжити працювати у тому режимі, в якому Верховна Рада працювала на минулому пленарному тижні, а саме: у вівторок та четвер пропонується проводити одне пленарне засідання: з 10-ї до 12-ї години - пленарне засідання, з 12-ї до 12.30 - перерва, і з 12.30. до 15-ї години - продовження пленарного засідання. У середу працювати за звичайним графіком. У п’ятницю зранку з 10-ї години - «година запитань до Уряду», після цього до 12-ї години - пленарне засідання, з 12.00. до 12.30. - перерва, далі до 13.00 - пленарне засідання, о 13-й годині відвести 30 хвилин для оголошення депутатських запитів і 30 хвилин для виступів народних депутатів з різних питань.

Головуючий поставив на голосування цю пропозицію. 241 голосом «за» народні депутати підтримали її.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили представники депутатських фракцій і груп.

Після закінчення виступів народні депутати почали розгляд питань порядку денного.

Головуючий повідомив, що на цьому тижні планується розглянути від фракції «Слуга народу» 10 законопроектів; від фракції «Опозиційна платформа - За життя» - 9; від фракції Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» - 6; від фракції «Європейська Солідарність» - 7; від фракції «Голос» - 5; від депутатської групи «Партія «За майбутнє» - 6; від депутатської групи «Довіра» - 7 і 5 - поданих позафракційними народними депутатами.

Вони розглянули проект Постанови про внесення змін до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №3050а-4 і за результатами голосування 245 голосами прийняли його в цілому.

На пропозицію керівника депутатської фракції «Слуга народу» Д.Арахамії було внесено зміни до порядку денного, а саме: перенесено розгляд трьох законопроектів за №№4119, 4120 і 3900.

Народні депутати не підтримали пропозицію про включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до Виборчого кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо особливостей організації підготовки та проведення виборів у період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України особливо небезпечних і небезпечних інфекційних захворювань, та вдосконалення окремих положень виборчого законодавства №4117.

Народні депутати підтримали 259 голосами пропозицію про скорочення строку підготовки законопроекту про внесення зміни до пункту 4 Розділу X «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей здійснення закупівель під час виборчого процесу №4099.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення проходження державної служби №3748 доповіла Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина.

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді направити законопроект №3748 на доопрацювання.

Народні депутати під час виступів не підтримали внесений урядовий законопроект, висловили до нього свої зауваження і закликали «припинити досліди над державними службовцями» та наголошували на тому, що у «такому вигляді його приймати неможливо».

За результатами голосування законопроект не набрав голосів для його повернення на доопрацювання і був відхилений.

На вимогу двох фракцій у пленарному засіданні оголошено перерву на 30 хвилин.

Після закінчення перерви народні депутати продовжили розгляд питань порядку денного.

Парламентарії не підтримали включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи №4051.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев доповів законопроект про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» №3287-1 та рішення Комітету щодо нього та проекту №3287. Він повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект №3287-1.

За результатами голосування народні депутати 271 голосом прийняли законопроект №3287-1 за основу і 276 голосами «За» - в цілому.

Проект Закону про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про концесію» №3961 доповіла заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ірина Новікова.

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 1 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, змінивши термін набрання чинності положень, що визначають використання ЕТС.

Такі зміни забезпечать достатність часу для розроблення якісних, досконалих та зрозумілих правил функціонування ЕТС, гарантованого належного захисту конфіденційної інформації, розміщеної в такій системі.

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа доповіла рішення Комітету, який рекомендував включити законопроект до порядку денного сесії та за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням, виклавши частину першу законопроекту в редакції Комітету, а саме: замінивши слова та цифри «1 січня 2022 року» на «1 вересня 2021 року».

За результатами голосування законопроект 226 голосами прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа №3577 доповів заступник Міністра соціальної політики Борис Лебедцов.

Урядовець зазначив, що метою проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» є удосконалення законодавства України щодо додаткового захисту житлових прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальної підтримки осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також цих осіб після досягнення ними 23 років.

Доповідач відзначив, що ситуація щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, залишається критичною. Це свідчить про необхідність удосконалення порядку забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які тривалий час перебувають на квартирному обліку і мають право на підтримку з боку держави.

Запровадження грошової компенсації за належні для отримання дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та особами з їх числа житлові приміщення забезпечить альтернативні шляхи реалізації вже законодавчо визначеного права осіб окресленої категорії на гідні умови життя.

Альтернативний законопроект №3577-1 доповіла народний депутат Наталія Королевська.

Член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Андрій Боблях доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти за основу законопроект №3577 з урахуванням пропозицій Комітету.

За результатами голосування законопроект 292 голосами «за» прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 46 Житлового кодексу Української РСР щодо позачергового забезпечення житлом осіб, які взяті ні облік до 01 січня 1993 року та проживають у житлі тимчасового призначення №2443 доповів голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Літвінов.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 46 Житлового кодексу Української РСР нормою про те, що поза чергою жиле приміщення надається: особам, які до 1 січня 1993 року взяті на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, власного житла не мають та жилі приміщення у постійне користування відповідно до чинного Житлового кодексу Української РСР їм не надавалися, особам, які з незалежних від них причин не використали право приватизації житла з державного житлового фонду та проживають у житлі тимчасового призначення.

Реалізація проекту Закону спрямована на врегулювання питання щодо розширення переліку категорій осіб, які користуються правом на отримання житла поза чергою.

Доповідач також поінформував про рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №2443 за основу.

Народні депутати підтримали рішення Комітету 269 голосами «за».

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах №3628 доповів заступник Міністра соціальної політики Борис Лебедцов.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев доповів рішення Комітету. Члени Комітету загалом майже одноголосно підтримали положення законопроекту, яким передбачається посилення адміністративної відповідальності за продаж підакцизних товарів, в тому числі і дітям та розповсюдження діючих обмежень, на обіг електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати під час виступів підтримали прийняття законопроекту і за результатами голосування 272 голосами прийняли його за основу.

Головуючий на засіданні Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що вперше в історії Верховної Ради буде розглядатися електронна петиція. Такий розгляд буде відбуватися за новою процедурою, передбаченою главою 36 із позначкою 1 - «Розгляд електронної петиції».

Руслан Стефанчук поінформував, що на сайті Верховної Ради України була розміщена і набрала 25705 підписів петиція Тарасової Віталіни щодо необхідності створення Тимчасової слідчої комісії з обставин розслідування можливості державної зради під час організації та проведення операції із вивезення на територію України російських найманців - бійців ПВК «Вагнер», причетних до збиття українських військових літаків.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради України, електронні петиції розглядаються за повною процедурою.

Головуючий надав слово для виступу Заступнику Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яні Безуглій.

Мар’яна Безугла повідомила, що Комітет з питань національної безпеки, оборони розглянув електронну петицію Тарасової Віталіни, яка набрала 25705 підписів. За результатами обговорення петиції члени Комітету ухвалили рішення:

1. Враховуючи поданий Секретарем Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Костенком Р.В. проект Постанови Верховної Ради України про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України №4105, яким пропонується створити Тимчасову слідчу комісію для розслідування оприлюдненої ЗМІ інформації, яка викликала широкий суспільний резонанс щодо факту існування самої спецоперації, мотивів посадових осіб із її можливого призупинення, а також репутаційних втрат та нанесення шкоди національним інтересам внаслідок поширення зазначеної інформації, фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України, рекомендувати Верховній Раді України визначитися щодо згаданого питання шляхом голосування.

2. Направити рішення до Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, який визначений головним з підготовки і попереднього розгляду проекту Постанови №4105.

3. Направити рішення Комітету автору електронної петиції - Тарасовій Віталіні.

Мар’яна Безугла відповіла на запитання народних депутатів.

Народні депутати виступили в обговоренні питання.

Після закінчення розгляду головуючий закрив пленарне засідання.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Допит Стерненка в суді по справі щодо необхідної оборони. Автор опублікував відео його допиту в суді по справі щодо необхідної оборони

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.