В ЄСПЛ зареєстрували скаргу на затримання архієпископа Климента в Криму
- Подробиці
- Опубліковано 26.01.2020 13:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3920
Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу через затримання російськими силовиками архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента весною 2019 року на автовокзалі в Сімферополі. Про це 20 січня на своїй сторінці в Фейсбук повідомив юрист українського Регіонального центру прав людини Сергій Заєць, передає Крим.Реалії.
«Європейський суд зареєстрував скаргу на затримання Архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (керуючого Кримською єпархією Православної церкви України в Криму) владою росії на початку березня 2019 року. Тоді він збирався виїхати до Ростова для участі в судовому засіданні у справі Павла Гриба », - написав Заєць.
У коментарі Крим.Реаліі Заєць уточнив, що сторона захисту скаржилася на неправомірне затримання.
«Його затримали і протримали цілий день. Йдеться про 5-у статтю - право не бути затриманим», - сказав юрист, додавши, що поки не відомо, коли точно розглянуть цю скаргу.
Російські силовики затримали архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента 3 березня 2019 року на автовокзалі в Сімферополі, коли він планував відвідати судовий розгляд у справі заарештованого в россии громадянина України Павла Гриба в Ростові-на-Дону. Увечері в неділю архієпископа Климента відпустили без складання протоколу і пред'явлення звинувачень.
Після затримання Климент повідомив Крим.Реалії, що його звинуватили в тому, що він, перебуваючи на сімферопольському ринку, «лаявся нецензурною лайкою». Російські силовики також стверджували, що архієпископа Климента затримали за підозрою в наявності в його сумках речей, «вкрадених з церкви».
Архієпископ Климент вважає, що справа проти нього сфабрикована.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що стурбовані повідомленнями про затримання російськими силовиками в анексованому росією Криму архієпископа ПЦУ Климента.
Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Єпіфаній назвав подію «знущанням над архієпископом Климентом і над здоровим глуздом» і закликав негайно звільнити затриманого.
Російські силовики офіційно не коментували інформацію про затримання Климента.
Раніше російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату.
13 лютого 20019 року в російському мінмайні Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ КП покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.
Архієпископ Климент. Фото krymr.com
Також з цієї категорії...
Украинские военнослужащие в Феодосии отказываются...
3 мар. 2014 г.
«Кримнаш» тепер став «кримваш»?
22 июн. 2015 г.
Крым продолжает страдать и сопротивляться
24 мая 2017 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі