​Другий день суду над Трампом почнеться з дебатів щодо порушень заборони на публічні зневажливі висловлювання відносно свідків у справі

Другий день судового засідання у Нью-Йорку у справі колишнього президента США Дональда Трампа має початись із дебатів щодо того, чи порушив Трамп заборону на публічні зневажливі висловлювання щодо свідків і ключових фігур у справі. Потім перший свідок, якого викликала сторона обвинувачення в понеділок, Девід Пекер, колишній видавець популярного таблоїда National Enquirer, продовжить давати свідчення, повідомляє Голос Америки.

Прокурор Меттью Коланджело у понеділок заявив про те, що існувала так звана «змова у вежі Трампа» за участі Пекера, Трампа і колишнього адвоката Трампа Майкла Коена, щоб не допустити публікацію історій про Трампа, які могли зашкодити його іміджу напередодні президентських виборів 2016 року.

«Ми використовували «журналістику чеків» й платили за статті», — розповідав Пекер присяжним про свій час у National Enquirer. Пекер сказав, що він мав «останнє слово» щодо редакційних рішень і він схвалював історії, плата за які перевищувала 10 000 доларів.

Прокурори стверджують, що таблоїд заплатив моделі Карен Макдугал, яка каже, що у неї був 10-місячний роман із Трампом, 150 000 доларів, щоб купити права на її історію, а потім не опублікував її.

У вступному слові у понеділок Коланджело розповів про широкомасштабну змову, яку, за його словами, організував Трамп, щоб не дати виборцям дізнатися за кілька днів до виборів про його можливі романи з Макдугал і порнозіркою Стормі Деніелс, обидва з яких Трамп заперечує.

Коланджело сказав, що на підставі доказів, які він планує надати, присяжні дійдуть «лише одного висновку: Дональд Трамп винний у 34 пунктах звинувачення у фальсифікації ділової звітності першого ступеня», щоб відшкодувати Коену 130 000 доларів, які той заплатив Деніелс за її мовчання.

Трамп не визнає себе винним за 34 пунктами звинувачення.

Адвокат Трампа Тодд Бланш заявив присяжним: «Президент Трамп невинний. Президент Трамп не вчиняв жодних злочинів».

Бланш заявив, що прокурор уводить в оману і говорить неправду присяжним: «У мене спойлер: немає нічого поганого в спробі вплинути на вибори».

«Це називається демократія», — сказав Бланш.

Бланш повідомив присяжним, що гроші, виплачені Коену, не були призначені для відшкодування 130 000 доларів США, які Коен стверджував, що заплатив Деніелс, а радше призначались для виплати судових зборів, які Коен заборгував.

Коен виступив проти свого колишнього боса і, як очікується, стане ключовим свідком звинувачення.

Суддя Верховного суду Нью-Йорка Хуан Мерчан ухвалив у понеділок рішення, що якщо Трамп вирішить свідчити на суді, прокурорам буде дозволено ставити йому запитання щодо його попередніх цивільних справ, у яких його зобов’язали виплатити сотні мільйонів доларів компенсації.

Зрештою, Трамп вирішить, чи виступати свідком, вислухавши поради своїх адвокатів.

Справа в Нью-Йорку є одним із безпрецедентних чотирьох кримінальних обвинувачень, які висуваються Трампу, і охоплюють 88 звинувачень, усі з яких він заперечує. Однак судовий процес у справі про приховування грошей може бути єдиним, який відбудеться перед листопадовими виборами.

У двох інших обвинувальних актах - одному на рівні штату і ще одному - на федеральному рівні - його звинувачують у незаконній спробі компенсувати втрату 2020 року, а в третьому стверджується, що він незаконно взяв із собою сотні секретних документів національної безпеки у свій маєток у Флориді, коли закінчився його президентський термін, і потім відмовлявся повернути їх, попри запит слідства.

У жодній із цих трьох справ не було встановлено чітких дат судових розглядів, і Трамп намагався перенести дати початку на період після листопадових виборів.

Оскільки Трамп має бути в суді, справа про приховування грошей майже напевно обмежить час, який він матиме на участь у виборчій кампанії. Трамп вдруге балотуватиметься за посаду президента США.

Якщо підробку бухгалтерської звітності компанії доведуть - це стане кримінальним правопорушенням, але щоб засудити Трампа за більш серйозний злочин, прокурорам доведеться переконати присяжних у тому, що він скоїв основний злочин, наприклад, намагався вплинути на результати виборів 2016 року, приховуючи інформацію від виборців.

Платити гроші за мовчання не є незаконним, і Трамп може стверджувати, що платежі були зроблені просто для того, щоб уникнути розголошення компрометуючих для себе моментів його життя, а не для спроби вплинути на вибори 2016 року.

Трамп після судового засідання 22 квітня. Фото AFPКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.