Сьогодні Чорногорія офіційно вступить до НАТО. Проти її членства виступала росія
- Подробиці
- Опубліковано 05.06.2017 11:58
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 976
Від сьогодні, 5 червня, НАТО буде налічувати 29 членів. Під час офіційної церемонії у Вашингтоні Чорногорія подасть офіційні документи про вступ до Північноатлантичного альянсу. Церемонія прийняття Чорногорії до НАТО відбудеться у Державному департаменті США. Саме там зберігають протоколи вступу до Північноатлантичного альянсу. Господарем урочистості буде заступник державного секретаря США Томас Шеннон. Саме йому прем’єр-міністр Чорногорії Душко Маркович вручить документи про вступ до Альянсу. Під час прийняття їх Шенноном Чорногорія офіційно стане 29 державою-членом НАТО, повідомляє Польське радіо.
«Членство Чорногорії в НАТО сприятиме тіснішій інтеграції, демократичним реформам, торгівлі, безпеці та стабілізації у відносинах з усіма сусідами», - наголошено у повідомленні Державного департаменту.
У церемонії вручення Чорногорією протоколу про вступ до НАТО візьме участь генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ. У середу в Брюсселі він буде також господарем церемонії привітання Чорногорії в цій міжнародній організації, у якій візьме участь президент цієї країни Філіп Вуянович. Тоді відбудеться також урочистий підйом прапора Чорногорії.
Шлях Чорногорії до НАТО був особливо коротким. У 2006 році ця країна офіційно стала незалежною від Сербії, а вже через три роки Альянс формально відчинив двері для прийняття Чорногорії. У 2010 році Подгориця (столиця країни – ред.) отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.
У травні минулого року глава чорногорського уряду підписав протокол про вступ до НАТО. Упродовж останніх 12 місяців Чорногорія була спостерігачем без права голосу в усіх зустрічах Альянсу, зокрема у самітах у Варшаві та Брюсселі. Отже, від сьогодні країна стане повноправним членом НАТО. Це перше розширення організації від 2009 року, коли до неї приєдналися Албанія та Хорватія.
Членству Чорногорії в НАТО перешкоджала росія, яка вважає це загрозою для безпеки на Балканському півострові. Водночас, одним з найбільших адвокатів Чорногорії в НАТО була Польща.
Фото nato.int
Також з цієї категорії...

В Таджикистане хотят отменить новогоднюю...
16 нояб. 2012 г.

Кипру выделят 10 миллиардов евро...
25 мар. 2013 г.

Российские самолеты уже сбросили на...
19 дек. 2015 г.
Набираючі популярність...

Шустрый Савик или Учитесь заниматься...
3 нояб. 2012 г.

Все логично: неугодных депутатов -...
14 дек. 2012 г.

«Крим був, є і буде...
12 июл. 2025 г.
Останні новини
13.07.2025 09:55
Збито 20 ударних БпЛА ворога13.07.2025 09:30
1240 кацапів подохло минулої доби на українській землі12.07.2025 10:42
Збито 344 повітряних ворожих цілі12.07.2025 08:57
1070 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 12 липня обговорили наступні теми:
Коментарі