​Іран пригрозив ударами по Ізраїлю та базах США у разі нападу

Ізраїль та американські військові бази стануть законними цілями для Ірану у разі нападу США. Як повідомляє іранське державне телебачення, про це голова іранського парламенту Мохаммад Багер Галібаф заявив, звертаючись до депутатів законодавчого органу в неділю, 11 січня, повідомляє турецьке інформагентство Анадолу.


«У разі завдання США військового удару, як Ізраїль, так і військові та морські об'єкти Сполучених Штатів стануть для нас законними цілями», - заявив голова іранського парламенту.

«Ми воюємо з терористами»

Спікер парламенту Ісламської Республіки вказав на підтримку, яку США та Ізраїль надають прихильникам опозиції в ході масових протестів, що тривають у країні.

Він зазначив, що противники під час 12-денної війни планували задіяти внутрішніх терористів, проте тоді їм це не вдалося. За словами речника парламенту, зараз вони перейшли до реалізації цього плану. «Ми воюємо з терористами», - підкреслив Галібаф.

Під час виступу голови парламенту Галібафа деякі депутати скандували антиамериканські гасла.

Президент США Дональд Трамп 9 січня заявив, що уважно стежить за протестними акціями, що тривають в Ірані.

«Я звертаюся до іранських лідерів: вам краще не відкривати вогонь, тому що тоді ми теж почнемо стріляти», - застеріг голова Білого дому.

Протестні акції в Ірані

Протестні акції в Ірані спалахнули на історичному ринку Гранд-базар у Тегерані 28 грудня 2025 року. Власники магазинів розпочали виступи через різкий обвал національної валюти по відношенню до іноземних валют та наростаючих економічних труднощів. Протести швидко поширилися на багато міст країни.

За даними напівофіційного агентства Tasnim, станом на 7 січня кількість поранених поліцейських досягла 568 осіб, а представників добровольчих загонів Басідж - 66 осіб. При цьому інформація про загиблих з боку іранської влади не розкривалася.

8 січня у Тегерані протести різко загострилися. У ході заворушень протестуючі (у тому числі різні угруповання) підпалили та розгромили значну кількість об'єктів – численні автобуси та машини швидкої допомоги, 24 житлові будинки, 25 мечетей, 2 лікарні, 26 банків, а також інші державні та громадські будівлі.

За даними Агентства новин правозахисних активістів (Human Rights Activist News Agency, HRANA), що базується в США, на 10 січня, у ході протестних акцій загинули 116 осіб, включаючи 37 співробітників силових структур, чотирьох медиків і прокурора, більше 2,6 тис. осіб отримали поранення, 2 638 були затримані.

Після посилення протестних акцій іранська влада запровадила загальнонаціональне обмеження доступу до інтернету.

Мохаммад Багер Галібаф. Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт, полковник ЗСУ у відставці Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 10 січня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.