Тимошенко поділила Україну з Януковичем
- Подробиці
- Опубліковано 03.06.2009 15:12
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 7403
БЮТ і Партія регіонів попередньо домовилися про розподіл ключових посад в уряді та пов'язаних з ним державних установах на довготривалу перспективу.
Домовленості між БЮТ і ПР базувалися на трьох основних принципах:
1. Всі посади, які відносяться до сфери впливу президента, відходять до Партії регіонів в особі Віктора Януковича.
При цьому майбутня коаліція впродовж двох скликань парламенту (VI і VII) не має права не затверджувати кандидатури, запропоновані президентом на посаду генпрокурора, глави Нацбанку і глави СБУ.
2. Всі посади, які не відносяться до сфери впливу президента, розподіляються порівну між Партією регіонів і БЮТ. При цьому БЮТ додатково отримує посаду прем'єр-міністра в особі Юлії Тимошенко.
3. Якщо яка-небудь із сторін ініціює залучення до союзу Партії регіонів і БЮТ сторонніх політичних сил, вона сама ділиться з нею своїми портфелями.
Ключова схема розподілу, звичайно, стосується Кабінету міністрів. На сьогоднішній день в уряді 18 міністрів, призначених за квотою коаліції, 2 міністри (МЗС і Міноборони) – за представленням президента, два віце-прем'єри і перший віце-прем'єр.
У новій схемі передбачається збільшення кількості віце-прем'єрів до восьми. Серед них можуть з'явитися Андрій Клюєв, Петро Порошенко (який пройде за квотою БЮТ і опікуватиметься також Міністерством економіки або фінансів) і Борис Колесніков (також керуватиме АПК).
Проте на агро-промисловий комплекс претендує й інший потенційний учасник коаліції - Блок Литвина.
Що стосується решти уряду, на даний момент відомі шість з дев'яти міністерств, остаточно віднесених до квоти Партії регіонів:
- Міністерство юстиції
- Міністерство транспорту і зв'язку (Василь Джарти)
- Міністерство аграрної політики
- Міністерство вугільної промисловості
- Міністерство охорони здоров'я
- Міністерство культури і туризму.
Окрім Нацбанку (який, за попередніми даними, очолить Микола Азаров) увесь економічний блок уряду перейде до БЮТ:
- Міністерство внутрішніх справ (Олександр Турчинов)
- Міністерство економіки
- Міністерство фінансів
- Міністерство палива і енергетики (Віталій Гайдук)
- Міністерство промислової політики
- Міністерство праці і соціальної політики.
Доля решти шести міністерств поки залишається невідомою.
Незважаючи на те, що на пост керівника МВС попередньо погоджений Олександр Турчинов, БЮТ не задовольняє такий стан справ – Тимошенко було б краще зберегти на цій посаді Юрія Луценка з метою залучення до складу коаліції "Народної самооборони", що зменшить залежність Тимошенко від Януковича. Проте на відставці Луценка категорично наполягає ПР.
Також, згідно з домовленостями, жодна сторона переговорів не має права вето, а отже наведені прізвища не можуть вважатися остаточними. Також сам факт досягнутих домовленостей досі не можна вважати істиною в останній інстанції.
Президент вважає розпуск ВР "не адекватним рішенням" і каже, що в нього є інші варіанти не допустити зміни Конституції "по-тимошенківськи".
Віктор Ющенко заявляє, що не допустить обрання президента парламентом.
Президент Віктор Ющенко допускає дострокове припинення своїх повноважень. Але на компроміс, за його словами, він ладен піти тільки за умови реальної реорганізації системи влади.
На запитання журналістів, чи може він оголосити дострокові президентські вибори, Ющенко зауважив, що давав би відповідь на це запитання дуже обережно.
Глава держави нагадав про запропоновані ним зміни до Основного закону, про необхідність реформування виборчої системи, про необхідність скасування депутатської недоторканності.
"Я б заплатив дуже велику ціну, щоб це відбулося, велику, і пішов би на великі компроміси", - сказав Ющенко. Він додав, що тут не стоїть питання: піде він з посади на місяць раніше, чи на місяць пізніше, тут саме головне - досягти якості побудови системи влади в Україні.
Водночас Ющенко підкреслив, що має багато варіантів не допустити зміни Конституції, якими пропонується обирати президента в парламенті.
"Варіанти є і вони всі будуть задіяні", - пообіцяв він, відповідаючи на запитання, чи є в нього реальні механізми перешкодити внесенню змін до Конституції, розроблених БЮТ та Партією регіонів.
На думку Ющенка, найбільше БЮТ та лідер блоку Юлія Тимошенко бояться виборів.
"З кожним місяцем вони (вибори) стають ще жахливішими, тому потрібно робити всі маніпуляції, щоб дати відповідь, чи можна без виборів представляти саму вищу владу в Україні, і вони, власне кажучи, саме над цим працюють", - вважає він.
При цьому президент підкреслив, що розпуск Верховної ради мало що змінить. "Він (розпуск парламенту) не є адекватним", - резюмував глава держави.
За матеріалами ТСН
Також з цієї категорії...
У парламенті, як і в...
25 февр. 2013 г.
Теле-медвед...
17 июн. 2019 г.
Без Мінська але і без...
3 сент. 2021 г.
Набираючі популярність...
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Пекін прагне до світового домінування...
22 дек. 2024 г.
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?22.12.2024 10:45
1820 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі