Влада знову повернулася до нарощування дефіциту і боргів
- Подробиці
- Опубліковано 18.06.2013 17:58
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2957
Влада знову повернулася до нарощування дефіциту і боргів. Про це заявив народний депутат від фракції «УДАР» Віктор Пинзеник під час виступу у Верховній Раді. Про це поінформувала прес-служба партії «УДАР», повідомляють «Конфлікти і закони».
«Минулорічний бюджет відродив дуже небезпечну тенденцію нарощування боргу. Цю, вже історичну тенденцію, можна було б не згадувати, якби вона не повторилася цьогоріч», - наголосив Віктор Пинзеник.
Депутат зазначив, що перша версія закону про Державний бюджет передбачала дефіцит у 25 млрд. грн., водночас 38 «поліпшень» закону підняли цю цифру до 38,8 млрд. грн. «У поданому звіті ця цифра у два рази перевищує початкову – 53,4 млрд. грн., або 3,8% ВВП. А за моїми оцінками, реальний дефіцит минулого року складає майже 70 млрд. грн., або 5%. Та й ця цифра не кінцева», - зазначив Пинзеник.
Політик заявив, що з середини минулого року українці стали свідками постійної відсутності коштів на рахунках уряду і як наслідок – невиплати бюджетних зобов’язань.
«Хочу нагадати, що у парламенті «гуляє» законопроект, який передбачає виплату зобов’язань минулого року векселями. У зв’язку з цим у мене є дуже прості питання: яку цифру видатків ми збираємося затверджувати? Куди мають бути віднесені видатки, що хочуть проплатити векселями? На дефіцит бюджету якого року мають бути віднесені ці видатки?» – наголосив народний депутат.
Пинзеник також зазначив, що доходи бюджету цього року мають зрости на 9,2%, водночас за результатом п’яти місяців приріст складає лише 2,4%. «Недобір коштів складе 20-25 млрд. грн. Бюджетна дірка тільки з цієї причини виявиться у 1,5 рази більшою, ніж затверджена», - спрогнозував політик.
«У цій ситуації уряду треба припинити сіяти ілюзії щодо якихось невідомих ресурсів, які мають бути поділені при перегляді бюджету. Чесна, відповідальна політика потребує іншого – секвестру бюджету та закриття різного роду лазівок в оподаткуванні. П’ятий рік я закликаю владу – припиніть вести країну борговою дорогою, припиніть нарощування боргового зашморгу!», – наголосив Віктор Пинзеник.
Також з цієї категорії...

янукович хочет получить от ЕС...
28 нояб. 2013 г.

Кличко: Есть информация, что янукович...
16 дек. 2013 г.

Москва не надала відповіді, чи...
18 дек. 2013 г.
Набираючі популярність...

980 кацапів подохло минулої доби...
12 авг. 2025 г.

Шахрайство і тінь кримінальних справ:...
12 авг. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
13 авг. 2025 г.
Останні новини
13.08.2025 09:59
Збито-подавлено 32 ворожих БпЛА та 2 ракети13.08.2025 09:51
890 москалів подохло минулої доби на українській землі12.08.2025 10:02
Збито-подавлено 36 ворожих БпЛА12.08.2025 09:53
980 кацапів подохло минулої доби на українській землі11.08.2025 09:35
Збито-подавлено 59 ворожих БпЛАВедучий Ігор Гаврищак і військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 9 серпня
Коментарі