​Планується ще одне цікаве рішення НКРЕКП - тарифи на вітер

Американська компанія Eurocape New Energy вирішила будувати в Україні вітростанцію (ВЕС) на 500 Мвт. Домовилися з американською ОРІС про кредит на 150 млн дол та 250 млн дол страховки.


Будувати такі вітростанціі в Україні, дуже вигідно, адже «зелені» євротарифи (0,102 євро за кВт-год) майже вдвічі вищі, аніж у Європі. І за небаланси відповідати не треба (виробляй і отримуй євровиручку навіть у ті періоди, коли потреби в е/е немає). Період окупності менше 4 років, IRR понад 20% і у твердій валюті (євро). А «зелений» тариф дається на 12 років до 2030 р.

Але інтуїтивно Єврокейп правильно відчуває, що ця бульбашка може лопнути. Найвищі тарифи у найбіднішій країні Європи, які лягають на кволу економіку та бідне населення - якось слабо поєднуються. Виробники 1,25% електроенергії забрали з ринку 5% грошей у 2016 році.

Станом на кінець 2016 року було 1100 Мвт «зелених». У 2017 році збудовано 400 Мвт. У 2018 буде збудовано ще біля 1200 Мвт. І майже все на Півдні.

Тобто сумарно за 2 роки буде введено потужностей в 1,5 рази більше, аніж за 7 попередніх років. При євротарифі 5,5 грн за кВт-год (з ПДВ).

Очевидно, що це спричинить стрімкий ріст усередненої ціни е/е, розірве фінансовий баланс і спричинить технічні проблеми у системі, якщо не цієї весни, то наступної.

Але, щоб мінімізувати свої ризики, Єврокейп та ОРІС вирішили пролобіювати спеціальні умови: спеціальний договір, за яким держпідприємство Енергоринок несе фінансові гарантії за всі зміни, які можуть відбутися у країні.

Зміни тарифного законодавства, зміна податків, зміна ліцензійного законодавства, зміна регуляторного середовища - і Енергоринок, який взагалі-то є самостійним господарським товариством і не має відношення до таких змін, зобов'язаний виплатити 500 млн дол інвестицій американським Єврокейпу та ОРІСу.

Також вводиться дискримінаційна норма «підприємство з іноземними інвестиціями», яке може іти зразу у міжнародний арбітраж. А всі українські мають іти в українські суди. Натякають - треба спочатку вивести гроші з України, а потім інвестувати і виводити за кордон дивіденди.

Більшість цих норм є порушеннями українського законодавства, але це мало стримує.

Думаю, мотивація затверджувати такий договір проста - піар про американські інвестиції. Адже піар буде зараз, а всі можливі наслідки через декілька років.

Ми вже оплатили своїми тарифами екологічно шкідливе американське вугілля, за яке переплатили 15 млн доларів. Хочеться вірити, що нас не сприймають, як темних неандертальців, на яких можна заробити і на найвищих євротарифах, пролобіювавши собі спецумови під легендою «світового досвіду».

Кращий світовий досвід - це прості і зрозумілі тарифні аукціони. Саме тому у США тарифи на вітер 0,05 євро за кВт-год, що вдвічі менше, аніж платить український споживач, який навряд чи заможніший від американського.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото oilreview.kiev.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби один військовослужбовець Збройних Сил України дістав вогнепальне кульове поранення, несумісне з життям

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.